Uroczyste odsłonięcie i poświęcenie kapliczki w Latoszynie

Jutro tj. 5 sierpnia 2023 r. podczas uroczystości z okazji nadania statusu Uzdrowiska Latoszyn Zdrój oraz 5-lecia istnienia Zakładu Przyrodoleczniczego ok. godz. 16:00 będzie miało miejsce uroczyste odsłonięcie i poświęcenie kapliczki Matki Boskiej.

Figurka została poświęcona 8 grudnia w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dębicy – Latoszynie podczas uroczystej mszy świętej dziękczynnej za utworzenie uzdrowiska Latoszyn – Zdrój.

Figurka Matki Boskiej ma również związek z pewnym wydarzeniem. Rok przed rozpoczęciem prac budowlanych Zakładu Przyrodo-Leczniczego w Latoszynie w 2015 roku mieszkaniec Dębicy ukrył za korą rosnącego drzewa medalik z wizerunkiem Matki Bożej Niepokalanej. Zrobił to w intencji reaktywacji Uzdrowiska. Medalik ten wykonany został według wzoru, który przekazała Matka Boska, mniszce ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia tzw. szarytek, Katarzynie Laboure (ur. 2 maja 1806 roku w burgundzkiej wiosce Fain-lès-Moutiers) podczas jednego z objawień. Podczas widzenia, Katarzynie ukazała się Matka Boża z szeroko otwartymi i opuszczonymi do dołu dłońmi, z których tryskały promienie. Usłyszała wówczas następujące słowa: „Te promienie są symbolem łask, jakie zlewam na osoby, które mnie o nie proszą”.

Figurka została ufundowana przez Państwa Piekarczyków.

 

Serdecznie zapraszamy!!

 

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/uroczyste-odsloniecie-i-poswiecenie-kapliczki-w-latoszynie-3496.html