UKS Kępa MOSiR Dębica kończy debiutancki sezon w II lidze na 9 miejscu!

UKS Kępa MOSiR Dębica kończy debiutancki sezon w II lidze na 9 miejscu! Nasi siatkarze zawzięcie walczyli na parkietach, zapewniając sobie . Zawodnicy utrzymali pozycję dzięki wygranej 3:0 z MKS II Będzin na dwie kolejki przed końcem fazy zasadniczej. Przypomnijmy sobie, co mówili sportowcy tuż po meczu z MKS „Gamrat- MOSiR” Jasło.

PODSUMOWANIE SEZONU WEDŁUG UKS Kępa MOSiR Dębica: Po bardzo emocjonującym meczu w sobotę 9 kwietnia ulegliśmy, w Dębicy 2:3 drużynie MKS Gamrat-MOSiR Jasło, w ostatniej kolejce sezonu. Dzięki zdobytemu punktowi przeskoczyliśmy w ligowej tabeli KS Hutnik-Wandę Kraków. Jest to bardzo dobry wynik jak na beniaminka rozgrywek, który pierwszy raz w historii zagrał w rozgrywkach drugoligowych. W premierowej odsłonie goście od stanu 15:15 zdobyli trzy punkty z rzędu i nie dali sobie już wyrwać zwycięstwa w tej partii. Świetnie drugiego seta rozpoczęła nasza drużyna, bo od stanu 5:0. Dwoma asami popisał się w tym czasie rozgrywający Karol Karnas. Później po bardzo dobrej zagrywce przyjmującego Marka Domina objęliśmy prowadzenie aż 15:8. Nasz zespół doprowadził do remisu 1:1 po ataku z prawego skrzydła przyjmującego Dominika Czai. W trzeciej partii siatka obroniliśmy dwie piłki setowe, ale niestety trzeciej już nie daliśmy rady i po zbicu z szóstej strefy byłego zawodnika naszego teamu Arkadiusza Kościółka goście wyszli na prowadzenie 2:1. Nie zamierzaliśmy jednak odpuszczać i pewnie zwyciężyliśmy w czwartym secie 25:19 po zepsutym serwisie środkowego gości. Co ciekawe kibice w hali Domu Sportu Igoopol po raz pierwszy w sezonie mogli obejrzeć pięć setów, w tej hali. W nim dużo lepiej prezentowali się siatkarze z Jasła i po skutecznej zagrywce po siatce mogli odtańczyć na parkiecie taniec radości. Była to druga wygrana gości z naszą drużyną w tym sezonie 3:2. Jaślanie zajęli 5 miejsce w rozgrywkach