Uczta dla duszy – czyli rock-opera „Jesus Christ Superstar”

Uczta dla duszy – czyli rock-opera „Jesus Christ Superstar”

Uczta dla duszy – czyli rock-opera „Jesus Christ Superstar”

13 września 2021

Kultura

Zmuszający do refleksji, pełen wzruszeń i emocji – taki, według widzów, był tegoroczny spektakl przygotowany przez Dębickie Towarzystwo Muzyczno-Śpiewacze pod kierownictwem prezesa Pawła Adamka. Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią COVID-19 na deskach Domu Kultury Mors wystawiony został wyjątkowy utwór, rock-opera „Jesus Christ Superstar” Andrew Lloyd Webbera i Tima Rice’a.

W miniony weekend (10-12 września 2021 r.) odbyła się kolejna, dwudziesta pierwsza już odsłona widowiska z udziałem profesjonalistów oraz artystów amatorów. Wystawiona premierowo opera była pierwotnie przygotowywana na obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja 2020 r. roku, który upływał pod znakiem setnych urodzin św. Jana Pawła II. Ta okrągła rocznica natchnęła lokalnych artystów, aby sięgnąć po dzieło, które w sposób szczególny nawiązuje do Jego osoby. Chociaż pandemia koronawirusa uniemożliwiła wystawienie opery w ubiegłym roku, na szczęście Towarzystwo z prezesem Pawłem Adamkiem na czele doprowadziło do realizacji tego wyjątkowego na skalę całego kraju wydarzenia, w tym roku objętego patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla.

Jak zapewniali uczestnicy spektaklu, przejmujące wykonanie utworów, niezwyczajny dla tej tematyki gatunek muzyczny, choreografia i pełna symboli scenografia, poruszyły ich serca do głębi. – Chciałbym wyrazić swój pełen podziw dla twórców tego dzieła. To była prawdziwa uczta dla ucha, oka i duszy – zapewnia wicestarosta Adam Pieniążek. – Jestem też niezwykle dumny, że Powiat Dębicki ponownie dołożył swoją cegiełkę i zaangażował się w przygotowanie tego przedsięwzięcia. To inicjatywa, którą warto wspierać wszystkimi siłami i całym sercem.

Starosta dębicki Piotr Chęciek podkreślił, że tegoroczne przedstawienie ma szczególny wymiar, ponieważ możemy je oglądać w ustanowionym przez Sejm roku Kardynała Stefana Wyszyńskiego – duchowego ojca i serdecznego przyjaciela św. Jana Pawła II. – Przesłanie artystów przemówiło do mnie wyjątkowo mocno zwłaszcza w dniu, gdy świat obiega radosna nowina o beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia – podkreśla starosta Piotr Chęciek. – Jestem wzruszony, brakuje słów, by wyrazić emocje, które towarzyszyły mi w odbiorze tego dzieła, tej atmosfery ostatnich dni ziemskiego życia Chrystusa. Dzięki aktorom, chórzystom, muzykom mogliśmy poczuć się prawdziwymi uczestnikami tamtych wydarzeń i spojrzeć na Syna Bożego z bardzo bliskiej, ludzkiej perspektywy.

Spektakl operowy to przede wszystkim zespół ludzi, którzy go tworzą. W tym zespole z całą pewnością nie brakuje prawdziwie utalentowanych pasjonatów, którzy teatrowi i sztuce oddali swoje serca. Dzięki ich entuzjazmowi dębicka inscenizacja „Jesus Christ Superstar” zdecydowanie dotrzymuje kroku wcześniejszym, w pełni profesjonalnym odsłonom tej wyjątkowej rock opery.

 

W imieniu organizatorów i twórców serdecznie zachęcamy do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. Spektakle wystawiane będą we wszystkie weekendy września 2021 r. (w piątki, soboty – dwukrotnie, niedziele). Bezpłatne bilety wstępu można nabyć w Domu Kultury MORS w Dębicy.

 

Źródło: https://www.powiatdebicki.pl//aktualnosci/aktualnosci/uczta-dla-duszy-czyli-rock-opera-jesus-christ-sperstar,art-2257