Uczniowie ZSS na zawodach wojewódzkich

Uczniowie ZSS na zawodach wojewódzkich

Uczniowie ZSS na zawodach wojewódzkich

13 czerwca 2022

Oświata

Początkiem czerwca 2022 roku uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy uczestniczyli w zawodach w Stalowej Woli i Ożannie.

Na stadionie lekkoatletycznym w Stalowej Woli odbył się XV Podkarpacki Miting Lekkoatletyczny Olimpiad Specjalnych, w którym wzięła udział 6 osobowa reprezentacja ZSS w Dębicy w składzie: H. Stachnik, M. Kontrabecki, A. Krzewiński, K. Kuta, J. Dobek, S. Wojtuła. Każdy z zawodników startował w 2 konkurencjach biegowych oraz w sztafecie 4x100m, w której nasi zawodnicy zdobyli I miejsce. Pomimo upalnej pogody, pokonując własne słabości, nasi zawodnicy walczyli dzielnie, zdobywając 6 złotych i 5 srebrnych medali.

Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy brał także udział w I Podkarpackich Regatach Kajakowych Olimpiad Specjalnych w Ożannie koła Leżajska, w których placówkę reprezentowała 6 osobowa ekipa w składzie: H. Stachnik, M. Kontrabecki, A. Krzewiński, M. Szczepańska, J. Dobek, S. Wojtuła. Zawodnicy startowali w konkurencjach: jedynki – 200m i mixsty – 200m. Każdy z zawodników zdobył miejsce na podium (4 złote, 1 srebrny i 1 brązowy, a w parach mieszanych – mixty srebrny).

 

Zdjęcia udostępnione przez ZSS w Dębicy

Źródło: https://www.powiatdebicki.pl//aktualnosci/aktualnosci/uczniowie-zss-na-zawodach-wojewodzkich,art-2599