Uczniowie z Latoszyna zwiedzili Wrocław

W dniach 16-18 maja uczniowie Zespołu Szkół w Latoszynie  uczestniczyli w wycieczce do Wrocławia. Wycieczka była dofinansowana w ramach programu ,,Poznaj Polskę”.

Istnieją takie miejsca, które każdy Polak przynajmniej raz w życiu powinien odwiedzić, by móc poznać prawdziwe dziedzictwo własnego kraju. Uczestnikami wycieczki było 40 uczniów  klas 4- 8. Uczniowie zwiedzanie rozpoczęli od Ostrowa Tumskiego, położonego na jednej z 12 wysp, tworzących miasto Wrocław. Tu powstała pierwsza osada z zamkiem książęcym. Większość budynków w Ostrowie Tumskim jest związana z religią. Na tak niewielkiej przestrzeni mieści się kilka różnych kościołów. Ale to tutaj mieści się także Most Miłości, który na uczniach zrobił duże wrażenie, Następny punkt to Wyspa Piaskowa. Niewątpliwą największą atrakcję tego dnia była Panorama Racławicka, którą przecież można uznać za wizytówkę Wrocławia, jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych tego miasta. Wśród licznych przecież gości zwiedzających Panoramę Racławicką znaleźli się papież Jan Paweł II, królowa Holandii Beatrix i Czesław Miłosz. Drugiego dnia po śniadaniu zwiedzali zespół historyczny centrum-Rynek Starego Miasta (Ratusz, kościół św. Marii Magdaleny, kamieniczki Jaś i Małgosia, kościół św. Elżbiety, krasnale, ogród japoński, Uniwersytet Wrocławski, Katedra.

Trzeciego dnia od wczesnych godzin porannych udali się do Hali Stulecia, Pawilonu Czterech Kopuł, świecące fontanny i Muzeum Narodowe. Hala Stulecia  to unikatowe miejsce na mapie Polski, gdzie historia w pełni współgra ze współczesnością. Zaprojektowana przez wybitnego miejskiego architekta Maksa Berga, została uznana za jedno z największych dzieł architektury XX wieku. W założeniu projektanta miała służyć mieszkańcom Wrocławia i gościom odwiedzającym stolicę Dolnego Śląska i tak jest do dziś. Wielofunkcyjna przestrzeń, nieszablonowa konstrukcja, klimatyczna i przestrzenna lokalizacja, to tylko kilka z jej atutów. Kompleks Hali Stulecia jest obecnie jednym z najbardziej pożądanych miejsc dla organizatorów największych wystaw, konferencji, wydarzeń kulturalnych, sportowych, kongresowych z Polski i zagranicy. Popołudniu oczywiście nie mogło zabraknąć wizyty w wrocławskim ZOO. ( m.in. zwiedzili Afrykarium). Zarówno uczniowie jak i grono pedagogiczne uważają, że wycieczka była bardzo udana. Zobaczyli wiele interesujących miejsc. Panowała miła atmosfera. Po Wrocławiu oprowadziła ich Pani przewodnik – miłośniczka historii, która pomagała im odkrywać tajemnice wrocławskich miejsc, zwracając uwagę na najciekawsze elementy.

 

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/uczniowie-z-latoszyna-zwiedzili-wroclaw-2716.html