Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 12 im. Armii Krajowej w Dębicy dobrze znają swojego patrona

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 12 im. Armii Krajowej w Dębicy popisali się swoją wiedzą. Dało się o tym przekonać podczas obchodów Dnia Patrona tejże placówki. Było wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych i wzruszający montaż słowno-muzyczny w wykonaniu młodych aktorów, który przeniósł widzów w okres II wojny światowej. Uczniowie przypomnieli również najważniejsze informacje o Armii Krajowej. Program artystyczny pt. „Armia Krajowa – Naszym Patriotycznym Drogowskazem” był prawdziwą lekcją historii.

Akademia z okazji Święta Armii Krajowej była zwieńczeniem prowadzonych w szkole działań w ramach projektu „Mój Patron”. Jego zadaniem było pogłębienie wiedzy o patronie szkoły, inspiracja do przemyśleń na temat współczesnego patriotyzmu a także oddanie hołdu żołnierzom, którzy walczyli w obronie naszej ojczyzny.

W ramach projektu, który Szkoła Podstawowa nr 12 im. Armii Krajowej realizowała od początku roku szkolnego, uczniowie wzięli udział m.in. w konkursach plastycznych pod hasłem „Armia Krajowa oczami dziecka” i odwiedzili lokalne miejsca pamięci narodowej. Ponadto klasy starsze uczestniczyły w spotkaniu z żołnierzami pt. „Opowiem Ci o Bohaterze”.