Trzy dni z “Dźwiękami Miłosierdzia” – Serwis informacyjny Miasta Dębica

08 sierpnia 2023

Ikonka głośnika

Loading…

Cykl koncertów muzyki religijnej i patriotycznej „Dźwięki Miłosierdzia” odbędzie się w dniach 13-15 sierpnia w kościele Miłosierdzia Bożego w Dębicy i w Parku Sokoła. Patronat nad wydarzeniem objął burmistrz Dębicy.

Cykl koncertów „Dźwięki Miłosierdzia” to projekt skupiający młodych, dębickich artystów, którzy wykonują muzykę sakralną, patriotyczną, kontemplacyjną i poważną.

Pierwszy występ zaplanowany jest na 13 sierpnia, na godz. 16:00 w górnym kościele Miłosierdzia Bożego w Dębicy. Zaprezentuje się kwartet smyczkowy złożony z uczniów i absolwentów Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych
w Dębicy, w składzie: Wiktoria Cieśla, Kinga Lula, Magdalena Mazur oraz Iwona Kapustka.

Dzień później, również w górnym kościele Miłosierdzia Bożego, o godz. 18:45 odbędzie się koncert muzyki organowej w wykonaniu Karola Płonki, studenta Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie.

Ostatni koncert zaplanowano na 15 sierpnia w Parku Sokoła przy DK Śnieżka. W czasie wydarzenia „Polonia semper fidelis” wybrzmi muzyka uwielbienia i patriotyczna w wykonaniu scholi złożonej z młodych pochodzących z okolicznych parafii i miejscowości. Wystąpią również uczniowie i absolwenci Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Dębicy. Początek koncertu zaplanowano na godz. 19:30. W razie niepogody muzycy wystąpią w Domu Kultury Mors.

Źródło: https://debica.pl/rozbrzmia-dzwieki-milosierdzia/