Trwa nabór do Podkarpackiego Programu Stypendialnego

Program stypendialny Fundacji Jagiellońskiej czeka na nowych stypendystów na rok 2021/2022. O wsparcie mogą ubiegać się uczniowie w wieku od 13 do 18 lat oraz studenci do 24. roku życia. Zgłoszenia przyjmowane są do 22 kwietnia.

Podkarpacki Program Stypendialny plakat

Program stypendialny Fundacji Jagiellońskiej ma na celu wszechstronny rozwój młodych ludzi: intelektualny, kulturalny, społeczny i polega na udzieleniu wsparcia w formie warsztatów przedmiotowych, obozów interdyscyplinarnych, spotkań z ludźmi kultury, nauki i życia społecznego, a także ułatwieniu dostępu do kultury wysokiej oraz instytucji kultury i dziedzictwa narodowego.

Program na rok 2021/2022 obejmuje między innymi: szkołę letnią oraz 4 weekendowe warsztaty połączone ze zwiedzaniem atrakcji turystycznych Podkarpacia, zajęcia prowadzone przez laureatów ogólnopolskich i międzynarodowych olimpiad oraz wsparcie w przygotowaniu do wybranych konkursów przedmiotowych.

Udział w programie (zakwaterowanie, wyżywienie, koszty merytoryczne) jest całkowicie bezpłatny dzięki wsparciu Województwa Podkarpackiego w ramach Podkarpackiej Resursy Kultury Pamięci oraz Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach RODM Rzeszów. Nabór do Podkarpackiego Programu Stypendialnego trwa do  22 kwietnia 2021. W tym terminie należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny TUTAJ.

Ogłoszenie wyników zaplanowane jest pod koniec kwietnia.

Źródło: https://debica.pl/trwa-nabor-do-podkarpackiego-programu-stypendialnego/