Trefl Gdańsk Mistrzem Polski Juniorów w Piłce Siatkowej Dębica 2019

reklama

Po 5 dniach sportowej rywalizacji, w końcu poznaliśmy najlepszych. Podczas meczu finałowego Mistrzostw Polski Juniorów w Piłce Siatkowej emocje sięgały zenitu. W szybkim starciu, pokonując drużynę AZS2020 Częstochowa wynikiem 3:0 zawodnicy Trefla Gdańsk sięgnęli po złoto.

MVP czyli tytuł najlepszego zawodnika turnieju trafił do mierzącego niespełna 2 metry atakującego drużyny Trefl Gdańsk, Kacpra Wnuka.

Podczas kilkudniowych rozgrywek trybuny w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dębicy były zapełnione. Występującym w mistrzostwach drużynom towarzyszyli kibice z całej Polski. Doping fanów w połączeniu ze sprawną organizacją imprezy spowodował, że pozytywna atmosfera turnieju  udzieliła się każdemu.

Mistrzostwa Juniorów w Piłce Siatkowej to rozgrywki młodzieżowe organizowane od 1971 roku. W starciu o złoto biorą udział drużyny, które zajęły medalowe pozycje w mistrzostwach wojewódzkich. W tym roku na podium stanęły Trefl Gdańsk (1miejsce), AZS2020 Częstochowa (2miejsce)  i Jastrzębski Węgiel (3miejsce). Sponsorem głównym turnieju była firma PKN ORLEN.