Tradycja i zabawa na Dożynkach Powiatu Dębickiego w Jodłowej

Uroczystą mszą św. w Sanktuarium Dzieciątka Jezus w Jodłowej rozpoczęły się Dożynki Powiatowe 2018, które zostały zorganizowane przez Powiat Dębicki i Gminę Jodłowa.  Po nabożeństwie barwny korowód, prowadzony przez Kapelę Jodłowianie, udał się na plac przy miejscowym Zespole Szkół, gdzie nastąpiła dalsza część święta plonów. Jednym z najważniejszych momentów dożynek był ceremoniał dzielenia chleba.

Wieńce dożynkowe są ozdobą każdego święta rolników. Dwadzieścia trzy dzieła zachwycały pomysłowością, dbałością o najmniejsze detale i kunsztem wykonania.

Nie mogło również zabraknąć nadania tytułu Rolnika Roku 2018 Powiatu Dębickiego. Tegorocznym zwycięzcą został Piotr Szot z Jodłowej, który odebrał nagrodę wraz z całą rodziną. Dożynki Powiatowe to tradycje i obrzędy, a także integracja i okazja do wspólnej zabawy.  O muzyczny nastrój zadbały nie tylko grupy HideAway i Live Band. Gwiazda wieczoru – zespół Blue Café, który razem z Dominiką Gawędą świętuje w tym roku 20-lecie swojego istnienia – przyciągnęła prawdziwe tłumy. Występ w Jodłowej był jednym z punktów wielkiej, jubileuszowej trasy koncertowej zespołu.