Tłumy dębiczan na 3. Festiwalu Sportu!

reklama

W niedzielne popołudnie ogródek jordanowski tętnił życiem. Mieszkańcy miasta i tego roku udowodnili, że Dębica kocha aktywność fizyczną. III Festiwal Sportu #BeActive organizowany przez MOSiR oraz Miasto Dębica był dla każdego okazją do spróbowania sił w wielu  ciekawych dyscyplinach.  Kluby i stowarzyszenia sportowe działające na terenie miasta dzieliły się poradami, prowadziły warsztaty i prezentowały swoje umiejętności podczas pokazów.

Capoeira, boks, kung-fu i tai chi reprezentowały sztuki walki. Lubiący sport grupowy odnaleźli się w strefie bractwa kulkowego, siatkówki, unihokeja, darta czy piłki nożnej. Na biegaczy czekały porady i rozgrzewka z klubem biegacza Maratończyk. Miłośnicy adrenaliny mieli okazję powspinać się na profesjonalnej ściance a na zainteresowanych pracą nad własnym ciałem czekała strefa street workout’u. Wszyscy lubiący sport w rytmie dobrej muzyki mogli wziąć udział w zajęciach zumby.  Na dzieci czekały dmuchańce, malowanie twarzy i tor przeszkód Spartan Kids. Frekwencja na imprezie i zainteresowanie każdą z 11 stref pokazały, że mieszkańcy znają korzyści z aktywności fizycznej i chętnie w taki sposób spędzają wolny czas.

Tradycją stał się już mecz rozgrywany na zakończenie festiwalu. Tym razem przedstawiciele MOSiR-u i Przyjaciele Sportu pokonali w futbolowej rozgrywce reprezentację DAP Girls wynikiem 16:14. Impreza na stałe wpisała się w sportowy kalendarz miasta . Organizatorzy zapewniają, że w przyszłym roku czeka nas kolejna, 4 już edycja.