TERYTORIALSI Z PODKARPACIA WICEMISTRZAMI W PŁYWANIU

04.10.2020 ZEGRZE 2 MISTRZOSTWA WOJSK OBRONY TERYTORIALNEJ W PLYWANIU NA BASENIE FOT.DWOT

W miniony weekend w Zegrzu odbyły się mistrzostwa Wojsk Obrony Terytorialnej
w pływaniu. W klasyfikacji drużynowej terytorialsi z 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej zajęli drugie miejsce ulegając tylko zawodnikom z Lublina, brąz przypadł 1. Podlaskiej Brygadzie OT.

 

W zawodach, które organizowano już po raz trzeci, brało udział 15 drużyn w skład których wchodziły reprezentacje wszystkich brygad obrony terytorialnej, centrów szkoleniowych oraz dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej. W rywalizacji uczestniczyło 210 zawodników
i zawodniczek – żołnierzy zawodowych oraz żołnierzy – ochotników.

Żołnierze konkurowali w dwóch kategoriach wiekowych z podziałem na mężczyzn i kobiety. Mężczyźni startowali na dystansach 50 i 100 m w 4 stylach: klasycznym, dowolnym, grzbietowym i motylkowym. Kobiety natomiast rywalizowały na takich samych dystansach w dwóch stylach: dowolnym i klasycznym. Zawodnicy startowali również w sztafetach: 4×50 metrów stylem dowolnym oraz 4×50 metrów stylem zmiennym.

– Zawody zorganizowaliśmy, nie tylko po to by wyłonić najlepszych żołnierzy-sportowców, ale także by promować wśród żołnierzy aktywne formy wypoczynku, inspirować ich do utrzymywania kondycji fizycznej na stałym wysokim poziomie oraz aby propagować umiejętności pływacki w lokalnych środowiskach – podkreśla Szef Wydziału Wychowania Fizycznego i Sportu Dowództwa WOT- Marek Oleszczuk.

Zawody pozwoliły na wyłonienie najlepszych pływaków w szeregach terytorialsów, a tym samym stworzenie drużyny, która będzie reprezentowała Wojska Obrony Terytorialnej
w mistrzostwach pływackich organizowanych przez Wojsko Polskie.

Oprócz sukcesu zespołowego żołnierze 3.PBOT zdobyli następujące medale w konkurencjach indywidualnych i sztafetach:

1.szer. OT Natasza SZPONAR – GRABOWSKA (32 blp) – 3 miejsce 50m – stylem dowolnym,
2.szer. OT Szymon WODZIEŃ (33 blp) – 3 miejsce 50 m – stylem grzbietowym,
3.szer. OT Jakub WÓJCIAK (34 blp) – 1 miejsce 50 m – stylem motylkowym , 1 miejsce 100 m –  stylem motylkowym

4.szer. OT Michał MŁODECKI (35 blp) – 3 miejsce 50 m – stylem klasycznym, 1 miejsce 100 m – stylem klasycznym.

Sztafeta:
szer. OT Michał MŁODECKI, szer. OT Szymon WODZIEŃ, st. szer. OT Szymon GOŁĄBEK,
st. szer. OT Wojciech PIENIĄŻEK
– 2 miejsce sztafeta 4x 50m – stylem dowolnym

***
  1. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług” powstała w pierwszym etapie formowania Wojsk Obrony Terytorialnej. W skład brygady wchodzi pięć batalionów lekkiej piechoty rozmieszczonych w Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Jarosławiu oraz Sanoku. Dowódcą brygady jest płk Dariusz Słota.

Zdjęcia: DWOT