Strażak wygrał Urodzinowy Bieg

Za nami V edycja Urodzinowego Biegu Miasta Pilzna. Rywalizowało ponad 270 zawodników! Damian Noga zwyciężył na 10,7 km, Hubert Pęcak był pierwszy w biegu osób niepełnosprawnych, a Paweł Smędowski zajął najwyższą lokatę w biegu na 5 km.

Pochodzący z Kłody Damian Noga jest byłym zawodnikiem Żaczka Połaniec, a obecnie strażakiem w PSP w Sandomierzu. Na podium dystansu 10,7 km znaleźli się również Wojciech Pelczar (GUKLA Bratkowice-Korzeniowski.pl), który powtórzył drugie miejsce sprzed roku oraz Piotr Chmaj z Łańcuta. Najwyżej sklasyfikowana kobieta – Katarzyna Kargol (CWKS Resovia Rzeszów) zajęła 10. miejsce, natomiast Katarzyna Kmieć z Perły była 11.

W biegu osób niepełnosprawnych Hubert Pęcak wyprzedził Mariusza Zbocha i Pawła Gawlika. Pełna klasyfikacja: https://zapisy.pomiar-czasu.pl/urodzinowy-bieg-miasta-pilzna-v-edycja-c3480-9864_0.pl.html

Nowa kategoria, czyli bieg na 5 km zakończył się zwycięstwem Pawła Smędowskiego (GUKLA Bratkowice-Korzeniowski.pl), mistrza sprzed roku na dystansie 10,7 km. Drugie miejsce zajął Piotr Rojek (Ropczyckie Orły), a trzecie Jakub Herba (Maratończyk Dębica).

Dodajmy, że rywalizację dorosłych biegaczy poprzedziły biegi dzieci. Zainteresowanie było tak duże, że limit uczestników został poszerzony.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, kibicom, sponsorom i osobom zaangażowanych w organizację przedsięwzięcia! Sponsorem generalnym imprezy była firma PGNiG SA.