Strażacy ratowali dobytek w Pustkowie Krownicach

Wieczorem 3 grudnia 2021 r. miał miejsce pożar w miejscowości Pustków Krownice. W akcji ratowniczo – gaśniczej brało udział 6 jednostek OSP – Paszczyna, Pustków, Brzeźnica Pustków Strachów, oraz 2 zastępy PSP z Dębicy.

Pożar dotyczył budynku mieszkalnego, spłonięciu uległo poszycie dachowe oraz ganek. Na dzień dzisiejszy budynek nie nadaje się do zamieszkania oraz będzie wymagał generalnego remontu. Poszkodowany został jeden mężczyzna. Mieszkańcowi z Pustkowa pomogła rodzina z Mielca, u której może się zatrzymać. Również Wójt Gminy Dębica Stanisław Rokosz zaoferował, że w razie potrzeby ma możliwość skorzystania z zakwaterowania zastępczego.

Nieoczekiwanie na miejscu akcji pojawił się radiowóz ruchu drogowego Powiatowej Komendy Policji w Dębicy. Wizyta była nieprzypadkowa. Policjanci zostali rozdysponowani przez dyżurnego KPP w Dębicy w związku z zgłoszeniem podejrzenia, że strażacy, którzy ratowali dobytek mieszkańca Pustkowa byli nietrzeźwi, a kierowcy wozów strażackich nie posiadają uprawnień oraz wymaganych zezwoleń na ich prowadzenie. Ruch drogowy przebadał alkomatem strażaków i sprawdził wszystkim kierowcom uprawnienia. Wyniki kontroli oczywiście nie potwierdziły zgłoszenia. Żaden strażak nie był pod wpływem, a kierowcy posiadali uprawnienia.

Pozostał jedynie niesmak i zbulwersowanie wśród strażaków.  W obliczu tej sytuacji udowodnili, że w pełni zasługują na zaufanie, jakim obdarza ich społeczeństwo. Oczywiście prócz osoby, która takiego zgłoszenia dokonała.  

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/strazacyratowali-2449.html