Sprostowanie artykułu „PCK ma nową siedzibę. Miasto nie pomogło”

Wtorek, 03 Listopad 2020

Na stronie debica24.eu ukazał się artykuł pt. „PCK ma nową siedzibę. Miasto nie pomogło”. W tekście padły jednoznaczne stwierdzenia jakoby władze miasta pozostały obojętne na los dębickiego Oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża. Organizacja straciła dotychczasową siedzibę wraz z zakończeniem administrowania budynkiem Domu Kultury „Kosmos” przez Miejski Ośrodek Kultury.

Pragniemy poinformować, że Burmistrz Dębicy oraz dyrektorzy miejskich jednostek organizacyjnych przedstawili kilka propozycji celem zapewnienia lokum dla dębickiego PCK. Wszystkie przedstawione propozycje nie spotkały się z akceptacją ze strony działaczy PCK ze względu na lokalizację lub proponowany termin najmu. PCK niezależnie znalazło nową siedzibę w lokalu firmy Stek Rol pana Andrzeja Barszcza.

Pragniemy podkreślić, że miasto wykazało się gotowością pomocy i zapewniło wsparcie dla PCK, z którego organizacja finalnie nie chciała skorzystać. W związku z powyższym, stwierdzenia przedstawione w artykule nie znajdują potwierdzenia w faktach.

Prosimy o sprostowanie nieprawdziwych informacji.

 

Archiwum newsów

Źródło: http://debica.pl/aktualnosci/2020/11/sprostowanie-artykulu-pck-ma-nowa-siedzibe-miasto-nie-pomoglo