Spotkanie z Mistrzem

Ksawery Masiuk, niespełna 18-letni sportowiec ma na swoim koncie m.in. 3 złote medale– dwa razy indywidualnie i w sztafecie, wywalczone rok temu na mistrzostwach Europy juniorów w Rzymie. Tytułem Mistrza Europy Juniorów został okrzyknięty również początkiem lipca tego roku zdobywając trzy złote medale podczas Mistrzostw Europy Juniorów w Otopeni, Rumunia. Brązowy medalista na 50 m stylem grzbietowym ostatnich mistrzostw świata w pływaniu w Budapeszcie.  W finale uzyskał wynik 24,49 – o jedną setną sekundy gorszy od rekordu kraju, który ustanowił w półfinale. Był najlepszy ze wszystkich Europejczyków.

Dzisiaj to właśnie on prowadził pierwszy wykład dla Klubów Seniora z naszej Gminy. Dowiedzieli się oni jak komponować zdrowe posiłki, jak regenerować organizm  nie tylko po większym wysiłku, ale również każdego dnia, jak ważne jest nawodnienie organizmu i wielu innych zagadnień, które dotyczyły zdrowia i regeneracji organizmu.

Nie zabrakło pytań o jakość naszych obiektów sportowych i leczniczych, tj. Basenów Nemo oraz Przychodni Latoszyn Zdrój. Z tych obiektów Ksawery miał już możliwość korzystać, co bardzo sobie chwali i na potwierdzenie swych słów zdradził zgromadzonym, że właśnie Latoszyn Zdrój wybrał jako ośrodek regeneracji po przebytych Mistrzostwach Świata.

Dziękujemy za zaufanie i wybór Latoszyna Zdroju dla regeneracji sił.

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/spotkanie-z-mistrzem-2777.html