Spotkanie z Jaśkiem Melą w Dębicy – Serwis informacyjny Miasta Dębica

12 czerwca 2023

Ikonka głośnika

Loading…

Dalej niż do gwiazd – pod takim tytułem odbędzie się spotkanie z podróżnikiem, społecznikiem i założycielem Fundacji Poza Horyzonty pomagającej osobom po amputacjach kończyn oraz ich rodzinom. Jasiek Mela, bo o nim mowa przyjedzie do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w najbliższą środę.

Historią Jaśka Meli żyła cała Polska. W wieku 13 lat stracił rękę i nogę. Dwa lata później razem z polarnikiem Markiem Kamińskim zdobył Biegun Północny i Południowy. W kolejnych latach uczestniczył w wyprawach na Kilimandżaro, Elbrus, wspinał się na górę El Capitan, przebiegł New York City Marathon i ukończył triathlon Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia.

W 2009 roku założył Fundację Poza Horyzonty, która pomogła wielu osobom po amputacjach. Od lat pokazuje, że mimo tragicznych doświadczeń można żyć pełnią życia i realizować swoje pasje oraz marzenia.

O podróżach, życiu, przekraczaniu granic i wytrwałości oraz o książce „Poza horyzonty” Jasiek Mela będzie mówił w najbliższą środę o godz. 17:00. Spotkanie organizuje Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w ramach zadania „Wędrówki po świecie z dębicką biblioteką”. Działanie dofinansowane jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury Program Partnerstwo dla książki.

Źródło: https://debica.pl/spotkanie-z-jaskiem-mela-w-debicy/