Spotkanie informacyjne dotyczące członkostwa w strukturach Klastra Energii

ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE

 

Szanowni Państwo,

Działając w porozumieniu z Koordynatorem Ropczycko-Dębickiego Klastra Energii -  firmą DOEKO Group Sp. z o.o. zwracam się z propozycją współpracy Państwa gospodarstwa rolnego z naszym klastrem energii zawiązanym w dniu 23.08.2021r., w którego skład wchodzą samorządy: Miasto i Gmina Ropczyce, Gmina Iwierzyce, Gmina Ostrów, Gmina Dębica i Gmina Żyraków.

 

W związku z powyższym mam przyjemność zaprosić Państwa na spotkanie informacyjne dotyczące członkostwa w strukturach naszego Klastra Energii. Spotkanie to jest przeznaczone dla największych rolników i przedsiębiorców w Gminie Dębica. Poruszymy kwestie tego jakie benefity oraz możliwości daje uczestnictwo w działaniach Klastra Energii. Spotkanie odbędzie się w Urzędzie Gminy Dębica dnia 06.07.2022r. o godzinie 12:45 (sala konferencyjna – pokój nr 30). Długość spotkania przewidziana jest na 45 minut. Całości będzie przewodniczył Koordynator Klastra – firma DOEKO Group.

W celu potwierdzenia swej obecności prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 536 815 313 bądź korespondencję mailową pod adresem: paulina.szpyt@doekogroup.pl

 

Udział w życiu Klastra Energii niesie za sobą szereg korzyści ekonomicznych, określonych ustawowo, jak również wsparcie w procesie inwestycyjnym w OZE, ale także:

Dedykowane dotacje Klastrom Energii – brak możliwości skorzystania z programów podmiotów nie działających w strukturach Klastra Energii;
Możliwość skorzystania z systemu opustowego – obniżenie do 25% kosztów opłaty dystrybucyjnej;
Pomoc Koordynatora Klastra w ocenie potencjału możliwości budowy inwestycji w OZE na potrzeby własne oraz na potrzeby Klastra Energii – wykorzystanie działek pod budowę biogazowni czy farm fotowoltaicznych;
Możliwość wykorzystania potencjału biomasy;
Obniżenie kosztów prowadzenia gospodarstwa poprzez możliwość realizacji własnych inwestycji w OZE, czy bezpośredni zakup zielonej energii na preferencyjnych warunkach.

 

Klaster Energii to realne działania organizacyjne, prawne i inwestycyjne z wymierną korzyścią ekonomiczną dla jego Uczestników oraz poprawą lokalnego środowiska naturalnego.

 

W związku z definicją – Koordynator Klastra Energii (art. 2 pkt 15a Ustawy o OZE) prowadzi bieżące sprawy klastra, obsługę administracyjną, zapewnia obsługę prawną, podatkową, reprezentuje klaster na zewnątrz, jak również docelowo pełni funkcje spółki obrotu przy współpracy z OSD.

 

Za wdrożenie oraz koordynowanie procesu przyłączania nowych Uczestników odpowiedzialny jest Koordynator Klastra – DOEKO Group Sp. z o.o. Wszystkie niezbędne informacje oraz szczegóły przystąpienia do Klastra zostaną przekazane i omówione przez Koordynatora.

 

SERDECZNIE ZAPRASZAM!

 

                                                                                    Z wyrazami szacunku,

 

                                                                                                                    Zastępca Wójt Gminy Dębica

                                                                                                                           Jacek Drobot

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/spotkanie-informacyjne-dotyczace-czlonkostwa-w-strukturach-klastra-energii-2761.html