Spotkanie autorskie w Stasiówce i w Pustyni

reklama

W dniu 22 listopada 2019 r. w bibliotekach w Stasiówce i w Pustyni odbyło się spotkanie autorskie z Panem Zbigniewem Kołbą, autorem m.in. książki dla dzieci pt. „Znajdź mnie i kiedyś odwiedź”. Oba spotkania adresowane były do dzieci klas V-VI.

Motywem przewodnim spotkania były słowa: „Uczymy się dla siebie a najbliższym sprawiamy radość tym co umiemy” i to w szczególności podkreślał autor. Celem spotkania było uświadomienie dzieci jak ważne jest codzienne czytanie. Autor zachęcał do korzystania z bogatych zbiorów swoich bibliotek. Dzieci zrozumiały, że czytanie książek jest bardzo ważne, ponieważ jest jednym ze sposób zdobywania wiedzy ale i metodą  na wyciszenie się oraz zrelaksowanie zwłaszcza przed snem.

Ponadto, gość nasz udzielił dzieciom kilku wskazówek jak się uczyć aby się nauczyć, o których pisze w swojej książce.

Pan Zbigniew Kołba znany jest także z propagowania zdrowego trybu życia, tak więc dzieci dowiedziały się o tym jak ważny jest odpowiednio długi i zdrowy sen oraz o tym jak wielkie znaczenie dla naszego zdrowia ma to, co na co dzień spożywamy. Autor zwrócił uwagę  także na aktywność fizyczną i jej wpływ na rozwój młodego organizmu.

Podczas spotkania dzieci wykazały się wielką aktywnością: odgadywały zagadki oraz zadawały pytania autorowi.

Nie zabrakło pamiątkowych zdjęć oraz autografów.

Bardzo dziękujemy Panu Zbigniewowi Kołbie za niezwykle interesujące, żywiołowe spotkanie, które na pewno na długo zostanie w naszej pamięci!

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/spotkanie-autorskie-w-stasiowce-i-w-pustyni-1247.html