Spotkania w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom w Bibliotece Publicznej w Paszczynie

W poniedziałek 10 czerwca 2019 r. uczniowie klasy „0” Szkoły Podstawowej w Paszczynie pod opieką pani Anny Świętoń oraz przedszkolaki Niepublicznego Przedszkola „Królestwo  Malucha” ze swoimi opiekunkami panią Anną Kolak-Malec i panią Agatą Bartnik odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Paszczynie.

Spotkania odbyły się w ramach XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom pod hasłem – Wychowanie przez Sport i Czytanie. Przedszkolaki i Zerówkowicze dowiedziały się co kryją regały biblioteczne, zapoznały się z zasadami wypożyczania książek, mogły także zapoznać się z księgozbiorem dziecięcym.

Następnie bibliotekarka zaprezentowała  japoński teatrzyk obrazkowy Kamishibai,  dzieci wysłuchały opowieści „Mój przyjaciel Kemushi” i „ Kotka Milusia”. Teatrzyk był niezwykłą atrakcją dla dzieci, gdyż po raz pierwszy spotkały się z taką formą czytania. Po odwiedzinach w bibliotece był też czas na chwilę relaksu i zabawy na świeżym powietrzu.

Wycieczka sprawiła dzieciom ogromną radość! Pełne wrażeń i nowych doświadczeń, wracały do przedszkola z radością i uśmiechem na twarzach.

 Mamy nadzieję, że nasze działania rozbudziły wśród dzieci zainteresowania książką i przyczynią się do zapisania przez rodziców dzieci do biblioteki oraz codziennego czytania swoim pociechom!

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/spotkania-w-ramach-ogolnopolskiego-tygodnia-czytania-dzieciom-w-bibliotece-publicznej-w-paszczynie-885.html