Specjaliści porozmawiają w Dębicy o ekologii

reklama

Środa, 22 Styczeń 2020

W ramach prowadzenia działań edukacyjnych dotyczących ochrony środowiska, czystego powietrza i niskiej emisji, Miasto Dębica wraz z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie organizuje konferencję pod nazwą ,,Kampania na rzecz czystego powietrza – edukacja i praktyka”, która odbędzie się 6 lutego br. w Domu Kultury MORS w Dębicy.

W spotkaniu udział wezmą specjaliści, którzy w swoich prelekcjach poruszą kwestie działań na rzecz poprawy czystości powietrza, omówią strategię i założenia walki ze smogiem na poziomie krajowym, a także źródła finansowania proekologicznych przedsięwzięć. Wśród prelegentów znajdą się nie tylko specjaliści związani z ochroną środowiska, ale i samorządowcy, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami w ograniczaniu niskiej emisji.

,,Dbanie o ochronę środowiska to obowiązek każdego z nas, dlatego bardzo się cieszę, że to w Dębicy odbędzie się konferencja, której celem jest kształtowanie odpowiedzialnych postaw społecznych w kontekście troski o czyste powietrze. Podczas spotkania będzie można wysłuchać wielu interesujących wystąpień oraz porad na temat ekologii, które będzie można starać się wcielać w życie” – powiedział Burmistrz Miasta Dębicy Mariusz Szewczyk.

Na zakończenie konferencji każdy uczestnik będzie mógł wziąć udział w indywidualnych konsultacjach z doradcami energetycznymi Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie.

Tematy prelekcji:

-„Działania na rzecz poprawy czystości powietrza – założenia i strategia na poziomie krajowym”

– Prezentacja Projektu Doradztwa Energetycznego

– "Jakość powietrza w województwie podkarpackim w świetle badań Państwowego Monitoringu Środowiska"

– "Uchwała antysmogowa i założenia do nowych programów ochrony powietrza”

-„Regionalna Strategia Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 na rzecz proekologicznych innowacji – podsumowanie podjętych działań”

– „Jak rozwiązać problem niskiej emisji w Polsce”

– „O SMOG’u przez dzieci do rodziców”

– „Nowosądeckie doświadczenia w ograniczaniu niskiej emisji”

– „Przegląd dobrych praktyk w walce z zanieczyszczeniem powietrza na terenie Miasta Dębica. Racjonalne wykorzystanie zasobów geotermalnych”

– „Aktualne programy finansowania przedsięwzięć jako skuteczne narzędzie w walce z niską emisją”

Patronat Honorowy nad konferencją objął Marszałek Województwa Podkarpackiego praz Wojewoda Podkarpacki.

Archiwum newsów

Źródło: http://debica.pl/aktualnosci/2020/01/specjalisci-porozmawiaja-w-debicy-o-ekologii