Śnieżka na pokładzie 28. Finału WOŚP

reklama

W niedzielę, 12 stycznia – pod hasłem „Wiatr w żagle” – odbył się 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Inicjatywę tradycyjnie wsparła Śnieżka – przekazując na rzecz fundacji łącznie 70 000 zł.

Jak co roku, w drugą niedzielę stycznia, w wielu miastach w Polsce rozbrzmiały dźwięki kultowego „hymnu” WOŚP, a na ulicach pojawili się kwestujący wolontariusze.We wspólną pomoc angażują się wszyscy – zarówno pojedyncze osoby, jak i duże firmy. Śnieżka gra z Orkiestrą od wielu lat.W tym roku nie mogło być inaczej.

 

Dla sztabu „Dębica Kwiatek” Śnieżka przekazała czek na kwotę 60 000 zł, a dla sztabu w pobliskim Pustkowie Osiedlu ­– 10 000 zł. Wsparła ona również okoliczne sztaby WOŚP, przekazując im firmowe gadżety. Dochód z licytacji w całości trafił do fundacji.

Tegoroczny finał WOŚP upłynął pod znakiem zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Fundacja zbierała środki na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji.

Śnieżka od lat angażuje się w zbiórki WOŚP, jednocześnie prowadząc własną akcję społeczną nakierowaną na pomoc najmłodszym pacjentom polskich szpitali.W ramach projektu „Dziecięcy świat w kolorach” Śnieżka od 15 lat zamienia oddziały dziecięce placówek medycznych w całej Polsce w kolorowe, przyjazne przestrzenie.

Zeszłoroczny, 27.Finał WOŚP, którego celem był zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych, zakończył się rekordowym wynikiem blisko 176 milionów złotych.Szpital w Dębicy w ostatnim czasie otrzymał od Fundacji WOŚP sprzęt o wartości ok. 500 000 zł.

 

Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka SA to firma z ponad 35-letnim doświadczeniem na rynku chemii budowlanej i wiodąca spółka w Grupie Kapitałowej Śnieżka, która jest jednym z liderów na rynku farb dekoracyjnych, lakierów oraz szpachli w Polsce, na Węgrzech, Ukrainie i Białorusi. Jej kluczowe marki to: Śnieżka, Magnat, Vidaron, Foveo Tech, Beston i Rafil, a także popularne na węgierskim rynku: Platinum, Inntaler, Cellkolor i Boróka.

Grupa Kapitałowa Śnieżka jest klasyfikowana do grona 25 największych producentów farb w Europie, będąc jednocześnie jedynym reprezentantem branży w środkowo-wschodniej części kontynentu. We wszystkich spółkach należących do Grupy jest zatrudnionych ponad 1 400 pracowników, a zlokalizowane w czterech krajach (Polska, Węgry, Ukraina i Białoruś) fabryki wytwarzają̨ rocznie około 190 mln kg różnego rodzaju wyrobów chemii budowlanej. Na koniec 2018 roku produkty Grupy były sprzedawane na blisko trzydziestu rynkach zagranicznych.

 

Od 2003 r. akcje FFiL Śnieżka SA są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, a jej założyciele i ich sukcesorzy nadal kontrolują ok. 60% kapitału zakładowego. Od czasu debiutu na giełdzie FFiL Śnieżka SA regularnie wypłaca akcjonariuszom dywidendę z wypracowanych zysków.

Źródło: FFiL  Śnieżka SA