Słońce nad urodzinowym biegiem

Urodzinowy Bieg Miasta Pilzna 2022

Nad Urodzinowym Biegiem Miasta Pilzna zaświeciło słońce! Poprzednim edycjom towarzyszyła zazwyczaj typowo jesienna aura, tym razem było ciepło i słonecznie, co wcale nie ułatwiło zadania biegaczom, a zwłaszcza tym, którzy zmierzyli się z wymagającą, prawie 11-kilometrową trasą. W sumie we wszystkich kategoriach wystartowało ok. 320 zawodników.

Urodzinowy Bieg Miasta Pilzna był znakomitą promocją biegania wśród dzieci i młodzieży. Na starcie stanęło prawie 170 młodych zawodników podzielonych na kategorie: Przedszkolak, Maluch, Junior i Nastolatek. Zaangażowanie zawodników było olbrzymie, a poszczególne biegi odbywały się w świetnej atmosferze. Organizatorzy przy wsparciu sponsorów przygotowali dodatkowe niespodzianki dla małych biegaczy. 

W koronnym dystansie 10,7 km zwyciężył Adam Rybiński z Rzeszowa wyprzedzając Pawła Smędowskiego z Rzeszowa oraz Witolda Pyca z Kowalowej. Wśród pań najszybsza była Katarzyna Albrycht z Krościenka Wyżnego. Na podium stanęły również Matylda Kowal z Rzeszowa – dwukrotna olimpijka przeprowadziła masową rozgrzewką przed startem – oraz Marta Prajzner z Krościenka Wyżnego. 

Najlepsi w pozostałych kategoriach:

Niepełnosprawni M: 1. Grzegorz Sujdak, 2. Mariusz Zboch, 3. Paweł Podraza

Niepełnosprawni K: 1. Danuta Rówińska, 2. Wiktoria Darłak

5 km M: 1. Przemysław Bień, 2. Łukasz Ździebło, 3. Kamil Kloc

5 km K: 1. Żaneta Wal, 2. Angelika Papiernik, 3. Patrycja Osuch

Nordic walking M: 1. Dariusz Barnaś, 2. Ryszard Tragarz, 3. Krystian Jaracz

Nordic walking K: 1. Paulina Zięba, 2. Aleksandra Baran, 3. Barbara Baran

Najliczniejszą grupę stanowili reprezentanci Dębickiego Klubu Biegacza Maratończyk, którzy otrzymali nagrodę specjalną. 

Szczegółowe wyniki: https://dostartu.pl/urodzinowy-bieg-miasta-pilzna-viii-edycja-cc7573

Głównym sponsorem biegu była ponownie firma Omega Pilzno International Transport & Spedition Godawski & Godawski sp. z o.o. Bieg został zorganizowany przez Burmistrza Pilzna, Dom Kultury w Pilźnie oraz Stowarzyszenie Królewskie Pilzno.

Źródło: http://pilzno.um.gov.pl/node/780