Skuteczna akcja strażaków – Serwis informacyjny Miasta Dębica

21 sierpnia 2023

Ikonka głośnika

Loading…

Akcja gaszenia pożaru, który wybuchł wczoraj na terenie Firmy Oponiarskiej Dębica zakończyła się o godzinie 2 w nocy. W działaniach gaśniczych brało udział około 140 strażaków z całego województwa podkarpackiego. Na miejscu na bieżąco monitorowano stan powietrza.

Mapa jakości powietrza w Dębicy o godz. 10:00 w dniu 21 sierpnia 2023 roku

Jak informuje Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie w kulminacyjnym momencie w akcję gaśniczą zaangażowanych było 35 zastępów, blisko 140 strażaków z powiatów: dębickiego, rzeszowskiego, ropczycko-sędziszowskiego, leżajskiego, mieleckiego, łańcuckiego i jasielskiego.

Strażacy zapobiegli rozprzestrzenieniu się ognia na pozostałą część zakładu. Na miejscu stan powietrza monitorowało mobilne laboratorium z KP PSP w Leżajsku i w żadnym momencie nie doszło do przekroczenia norm. W tej chwili jakość powietrza na wszystkich miernikach w mieście jest w dobra i bardzo dobra.

Informujemy, że w każdej chwili można sprawdzić stan powietrza na stronie https://airly.org/map/en/

– Firma Oponiarska Dębica to największy pracodawca w mieście i regionie. W zakładzie pracują setki mieszkańców Dębicy i okolic. Pragnę wyrazić wdzięczność wszystkim osobom zaangażowanym w podjęcie działań gaśniczych. Szczególne słowa podziękowania składam strażakom z Państwowej Straży Pożarnej w Dębicy oraz z terenu całego województwa podkarpackiego, a także druhom z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnej, którzy pracowali nad ugaszeniem pożaru. Dziękuję także mieszkańcom Dębicy, którzy dostosowali się do naszego komunikatu zachowując ostrożność w czasie prowadzonych działań – burmistrz Dębicy Mariusz Szewczyk.

Źródło: https://debica.pl/skuteczna-akcja-strazakow/