Seniorzy z Zawady i Stobiernej zwiedzają Tylicz, Muszynę i Krynicę-Zdrój

11 lipca 2019 r seniorzy z Zawady i Stobiernej wybrali się na kolejną wycieczkę, którą rozpoczęli od Tylicza. Tu zwiedzili największą atrakcję turystyki nie tylko pielgrzymkowej w okolicy Tylicza i Krynicy. Były to dróżki różańcowe i Golgotę. Pomniki i Golgota to pomysł ks. prałata Mariana Stacha, który w latach siedemdziesiątych był wikarym w Zawadzie. Ksiądz opowiedział historię dwóch kościołów: nowego pod wezwaniem Matki Bożej Tylickiej i starego drewnianego pod wezwaniem Św. Piotra i Pawła. W drodze do Muszyny seniorzy podziwiali piękną zabytkową cerkiew św. Jakuba w Powroźniku z 1600 r.
W Muszynie spacerowali po Ogrodach Biblijnych. Końcowym etapem wycieczki była Krynica-Zdrój. Spacer pozwolił na podziwianie m.in. Pijalni Wód "Słotwinka", Łazienek Borowinowych by w końcu wyjechać na Górę Parkową i stamtąd podziwiać urokliwą panoramę miasta i okolic. Przed wyjazdem mieli okazję podziwiać uczestników przeglądu zespołów "Świat pod Kyczerą". Podczas wycieczki panowała miła atmosfera.

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/seniorzy-z-zawady-i-stobiernej-zwiedzaja-tylicz–muszyne-i-krynice-zdroj-975.html