Rosjanie zniszczyli ponad 500 budynków – pomóżmy je odbudować! Zbiórka w Gminie Dębica

Od napaści Rosji na Ukrainę minął już ponad rok, a działania wojenne nie ustają. Wciąż trwają również zbiórki na rzecz naszych sąsiadów.

Gmina Dębica organizuje zrzutkę dla Incza – miasta położonego w obwodzie czernihowskim. W wyniku rosyjskich ataków ponad 500 budynków uległo zniszczeniu, a wraz z każdym dniem wojny potrzeby mieszkańców, którzy często utracili bliskich i miejsce do życia, wciąż rosną.

Zbiórka potrwa do 31 marca. Do tego czasu można będzie wesprzeć Ukraińców, przynosząc artykuły z listy do dowolnej szkoły na terenie Gminy Dębica lub jednego z poniższych budynków:

Dom Kultury w Nagawczynie
Centrum Kultury i Bibliotek w Pustkowie Osiedlu
Budynek Wielofunkcyjny w Latoszynie
Remiza strażacka w Pustyni

Punkty zbiórki są otwarte od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 – 17:00.

Oprócz standardowych produktów, takich jak artykuły spożywcze, chemiczne, medyczne, lekarstwa oraz koce, materace, pościel, ciepła odzież, potrzebne są również materiały budowlane. Posłużą one do odbudowy zniszczonych szpitali, szkół oraz budynków mieszkalnych.

Pomagać można również poprzez wpłaty na konto Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych „Nowe Możliwości” działającego przy Centrum Usług Społecznych. Przy przesyłaniu datków na konto o numerze 46 1240 4807 1111 0011 1187 9651 należy dodać dopisek „darowizna na rzecz potrzebujących z Ukrainy”.

Więcej informacji na temat zbiórki można uzyskać u lokalnego sołtysa.