
Rodzinna energia i moc atrakcji na Wygodzie
27 lipca 2026
Kultura
Muzyka, konkursy, atrakcje dla całych rodzin i charytatywny cel – VIII Piknik Rodzinny na Wygodzie po raz kolejny zgromadził mieszkańców gminy Pilzno oraz licznych gości.
Wydarzenie odbyło się w ostatnią sobotę w Łękach Dolnych. Jednym z głównych punktów programu były prezentacje Kół Gospodyń Wiejskich walczących o Puchar Burmistrza Pilzna oraz rozstrzygnięcie konkursu „KGW Roku 2026 Gminy Pilzno”.
W komisji konkursowej pracowały m.in. Ewelina Kuś – Wicestarosta Powiatu Dębickiego oraz Aneta Sękowska – Dyrektor Wydziału Kultury, Turystyki, Sportu i Promocji Starostwa Powiatowego w Dębicy.
Na scenie wystąpiły finalistki konkursu „Najlepszy Głos Gminy Pilzno”, a także artyści prezentujący muzykę gospel. Wieczór zakończyła zabawa taneczna z DJ-em.
Na najmłodszych czekały m.in. animacje, dmuchańce, zabawy z pianą, euro-bungee, tor przeszkód i ścianka wspinaczkowa. Uczestnicy mogli również odwiedzić stoiska gastronomiczne, promocyjne i profilaktyczne oraz wziąć udział w losowaniu atrakcyjnych nagród.
Cały dochód z pikniku został przeznaczony na dalszy remont kaplicy na Wygodzie. Wydarzenie połączyło rodzinną zabawę, integrację mieszkańców i pomoc w realizacji ważnego lokalnego celu.




























































