Ratusz będzie bardziej dostępny dla osób z niepełnosprawnością – Serwis informacyjny Miasta Dębica

16 listopada 2022

Ikonka głośnika

Loading…

Została podpisana umowa na realizację zadania pn. „Modernizacja budynku Urzędu Miejskiego w Dębicy w celu przystosowania dla osób ze szczególnymi potrzebami”. Inwestycja realizowana będzie dzięki zdobytej dotacji z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Ratusz będzie bardziej dostępny dla osób z niepełnosprawnością

Ratusz będzie bardziej dostępny dla osób z niepełnosprawnością

Ratusz będzie bardziej dostępny dla osób z niepełnosprawnością

Ratusz będzie bardziej dostępny dla osób z niepełnosprawnością

Przetarg na pierwszy etap modernizacji budynku wygrała Firma Usługowo-Budowlana i Handlowa „TAR-BUD” Dominik Tarczyński. Za ponad 110 tys. złotych wykonawca ma przebudować wejście główne do urzędu oraz pomieszczenie dziennika podawczego. Inwestycja ma być zrealizowana w tym roku.

W związku z tym już od najbliższego tygodnia wejście główne będzie zamknięte. Do urzędu będzie można wejść drzwiami bocznymi od ul. Ratuszowej oraz od strony Muzeum Regionalnego. Zmieni się również miejsce dziennika podawczego. Znajdował się będzie przy głównych schodach prowadzących na pierwsze piętro budynku.

W przyszłym roku z kolei zaplanowano wykonanie na parterze budynku sanitariatów dostosowanych w pełni do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Ma być także przebudowane dojście do urzędu wraz z miejscami postojowymi.

W ramach realizacji projektu, wprowadzone zostaną również oznaczenia fakturowe ułatwiające dostęp do usług osobom niedowidzącym i niewidomym. Zapewniony zostanie także dostęp do informacji o rozkładzie pomieszczeń w budynku (plany tyflograficzne na każdej kondygnacji, oznaczenia w języku Braille’a, piktogramy).

Inwestycje te są możliwe dzięki zdobytemu dofinansowaniu w ramach projektu „Dostępny samorząd – granty” realizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Miasto na realizację zadania otrzymało 250 tys. złotych.

Źródło: https://debica.pl/ratusz-bedzie-bardziej-dostepny-dla-osob-z-niepelnosprawnoscia/