Punkt Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem w Dębicy

Osoby pokrzywdzone przestępstwem oraz osoby im najbliższe, w tym również uchodźcy wojenni,  w ramach realizowanego przez nas projektu mogą skorzystać z bezpłatnych porad prawnych, porad psychologicznych oraz pomocy materialnej. Natomiast świadkowie przestępstw mogą korzystać z bezpłatnych parad psychologicznych.

Lokalny Punkt Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem w Dębicy mieści się przy ul. Cmentarnej 1, w budynku byłego Gimnazjum nr 1 w Dębicy. Czynny jest  w każdy poniedziałek i czwartek od 9.00 – 14.00, kontakt  tel. 723 945 385.

W celu umówienia się w prawnikiem bądź psychologiem prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny lud osobisty. Stacjonarny dyżur w wyznaczone dni pełni osoba pierwszego kontaktu.

Mając na względzie dotarcie do jak największej liczby osób pokrzywdzonych przestępstwem zwracamy się z prośbą o pomoc w promocji projektu poprzez umieszczenie informacji o naszych Ośrodkach Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem w Państwa siedzibie, na stronie internetowej oraz na fanpage instytucji. Prosimy również o bezpośrednie zachęcanie petentów, którzy padli ofiarą przestępstwa do skorzystania z naszej oferty.

W ramach projektu działa sześć Ośrodków: w Rzeszowie, Dębicy, Ropczycach, Strzyżowie, Łańcucie i Leżajsku.

Podkarpacki Ośrodek Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w Rzeszowie otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Sprawiedliwości, w ramach Funduszu Sprawiedliwości na prowadzenie Ośrodków Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem w latach 2022-2025 na terenie powiatu rzeszowskiego, dębickiego, strzyżowskiego, ropczycko-sędziszowskiego, łańcuckiego i leżajskiego.

Zobacz również: W Dębicy będzie Lokalny Punkt Pomocy Pokrzywdzonym Przemocą