Przestępstwa narkotykowe i kradzieże. 41-letni mieszkaniec Żyrakowa w rękach policji

Policjanci z wydziału kryminalnego z Dębicy zatrzymali 41-latka, podejrzanego między innymi o przestępstwa narkotykowe. Mężczyzna w swoim domu miał susz roślinny i amfetaminę. 41-latek usłyszał zarzuty. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące mężczyzna spędzi w areszcie.

W miniony piątek, dębiccy kryminalni wraz z policjantami z Żyrakowa zatrzymali 41-letniego mężczyznę. Mieszkaniec Żyrakowa miał związek z kradzieżami, do których doszło w ubiegłym roku. Skradziony wówczas został walec drogowy, przyczepka samochodowa oraz maszyna budowlana. Podczas wykonywanych czynności policjanci w miejscu zamieszkania mężczyzny znaleźli narkotyki. Zabezpieczyli amfetaminę i marihuanę.

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutów. Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Dębicy prowadzący to śledztwo, wystąpił z wnioskiem do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania. W ubiegłą sobotę sąd przychylił się do wniosku i zastosował wobec mieszkańca Żyrakowa środek zapobiegawczy w postaci trzy miesięcznego aresztu.

Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 12.

Źródło: KPP Dębica