Ponad pół kilograma marihuany, mefedron i duża ilość gotówki. 23-letni dębiczanin w rękach policji

Funkcjonariusze zatrzymali mieszkańca Dębicy podejrzanego o posiadanie narkotyków. W wynajmowanym przez mężczyznę mieszkaniu funkcjonariusze zabezpieczyli ponad pół kilograma niedozwolonych substancji. Prokurator przedstawił 23-latkowi zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

We wtorek, na jednej z ulic w centrum Dębicy, policjanci wylegitymowali dwóch rowerzystów. Przy jednym z mężczyzn funkcjonariusze ujawnili środki odurzające w postaci marihuany i mefedronu. Policjanci podjęli decyzję o przeszukaniu miejsca zamieszkania 23-letniego mieszkańca Dębicy.

Podczas interwencji, w wynajmowanym przez mężczyznę mieszkaniu, znaleziono ponad pół kilograma marihuany. Policjanci zabezpieczyli w mieszkaniu również znaczną ilość gotówki. 23-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Badania potwierdziły, że zabezpieczone substancje to – 513 g marihuany oraz 0,39 g mefedronu.

Wczoraj Sąd Rejonowy w Dębicy, na wniosek prokuratora, podjął decyzję o zastosowaniu wobec mężczyzny aresztu tymczasowego na okres 3 miesięcy.

Zgodnie z kodeksem karnym za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do 10 lat.

fot. KPP Dębica

źródło: https://podkarpacka.policja.gov.pl/rze/komendy-policji/kpp-debica/wydarzenia/99161,Tymczasowy-areszt-dla-mieszkanca-Debicy.html