Ponad 100 tenisistów stołowych zagrało w Memoriale im. Leszka Prokuskiego w Dębicy

reklama

Tym razem nie w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Sportowej, ale w obiekcie należącym do Szkoły Podstawowej nr 3 w Dębicy rozegrano Memoriał im. Leszka Prokuskiego. Zmiana lokalizacji nie wpłynęła jednak na frekwencję. W turnieju podobnie jak przed rokiem wzięło udział ponad 100 uczestników w różnym wieku i o różnych umiejętnościach. Zagrać mogli profesjonalni zawodnicy i amatorzy. Stali bywalcy tego typu przedsięwzięć i nowicjusze dopiero rozpoczynający przygodę z tenisem stołowym.

Turniej przeprowadzony został systemem pucharowym „do dwóch przegranych meczów”. Stawkę podzielono na siedem kategorii wiekowych. Na liście zawodników znaleźli się mieszkańcy trzech województw – podkarpackiego, małopolskiego i świętokrzyskiego.

Zawody były okazją, aby przypomnieć osobę Leszka Prokuskiego, zmarłego w 2012 roku wychowawcę kilku pokoleń tenisistów stołowych.

Leszek Prokuski był nauczycielem, propagatorem sportu i trenerem tenisa stołowego. Działał nie tylko w dębickiej Kępie, ale z sukcesami szkolił młodzież także w Dęborzynie w Gminie Jodłowa oraz w Brzostku. Organizatorami memoriału oddającego hołd szkoleniowcowi byli – UKS KĘPA, Stowarzyszenie „DZIESIĄTKA”, Miasto Dębica oraz Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego.