Długo wyczekiwana przez mieszkańców Brzeźnicy inwestycja w końcu dojdzie do skutku. Umowa na zadanie pn. „Budowa i przebudowa drogi gminnej – Ulicy Leszczynowej” została już podpisana. Nowa jezdnia zawierać będzie pobocza, chodniki z kostki brukowej, zjazdy do posesji, oznakowania poziome i pionowe a także oświetlenie. Projekt uwzględnia wykonanie nowej nawierzchni oraz przebudowę istniejącej już ulicy.
Spośród ofert wybrano tą złożoną przez firmę „Skanska S.A Oddział Budownictwa Inżynieryjnego w Rzeszowie”. Wykonawca inwestycji rozpoczyna pracę w połowie maja. Termin wykonania drogi zaplanowano na koniec września bieżącego roku.
Remont ulicy Leszczynowej w Brzeźnicy kosztować będzie ponad 1 mln zł. Wkład własny gminy Dębica wynosi 50%. Zadanie dofinansowane jest w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. Partnerem inwestycji jest Przedsiębiorstwo Gospodarowania Odpadami.









