10 lutego 1920 roku generał Józef Haller w Pucku wrzucił do Bałtyku obrączkę, symbolicznie łącząc II RP z morzem. Wydarzenie to wpłynęło na kształt niepodległej Polski. Biuro Programu „Niepodległa” przygotowało okolicznościowy spot, który można obejrzeć na https://youtu.be/XMhBrs1YjZ0 oraz na https://facebook.com/niepodlegla1918
Biuro Programu „Niepodległa” we współpracy z Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni oraz Miastem Toruniem przygotowało bezpłatną wystawę poświęconą tematyce morskiej: „Polska morska Niepodległa”.
Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/polska-morska-niepodlegla-1411.html








