Policyjne działania “Boże Narodzenie” na podkarpackich drogach

Przed nami Święta Bożego Narodzenia. Wiele osób wyjedzie, aby spotkać się z najbliższymi lub wypocząć. Podkarpaccy policjanci rozpoczną jutro działania “Boże Narodzenie”. Czuwać będą nad bezpieczeństwem podróżujących drogami naszego województwa. Tegoroczne działania trwać będą od soboty 24 grudnia do poniedziałku 26 grudnia.

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas, spędzany najczęściej w gronie najbliższej rodziny. Często, aby zasiąść przy wigilijnym stole musimy pokonać wiele kilometrów. Na drogach naszego województwa możemy spodziewać się wzmożonego ruchu, dlatego policjanci, jak co roku, czuwają nad bezpieczeństwem podróżujących. Działania “Boże Narodzenie” potrwają do 26 grudnia. Cel policyjnych działań od lat jest niezmienny – ułatwianie ruchu pojazdów na głównych drogach Podkarpacia. W przypadku utrudnień, kierowanie samochodów na objazdy, a w razie potrzeby ręczne kierowanie ruchem. Szczególną uwagę funkcjonariusze będą zwracać na wykroczenia, które są główną przyczyną wypadków drogowych:

  • przekraczanie dopuszczalnej prędkości
  • nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu
  • niestosowanie się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa
  • nieprawidłowe przejeżdżanie przejść dla pieszych

W czasie działań na drogach Podkarpacia pracować będą również policyjne radiowozy wyposażone w wideorejestratory, sprawdzany będzie także stan trzeźwości kierowców. Zadbajmy o to, aby okres świąt upłynął spokojnie i bezpiecznie. Policja apeluje o rozwagę i ostrożność za kierownicą. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Transportu z dnia 31 lipca 2007 r., w sprawie okresowych ograniczeń oraz zakazu ruchu niektórych pojazdów na drogach (Dz. U. z 2021. poz. 783, z późn. zm.), obowiązywał będzie zakaz ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, w dniach:

  • 25 grudnia 2022 r.  w godz.  8:00-22:00
  • 26 grudnia 2022 r.  w godz.  8:00-22:00
  • 1 stycznia 2023 r. w godz. 8:00-22:00

źródło: podkarpacka.policja.gov.pl