Policjant po służbie zatrzymał pijanego motorowerzystę

Policjant dębickiej komendy, będąc w czasie wolnym od służby, interweniował wobec kierującego motorowerem, który „zygzakiem” jechał drogą krajową nr 94. Okazało się, że 36-letni kierowca miał blisko 2 promile alkoholu. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 21.00, w Zawadzie, na drodze krajowej nr 94. Uwagę będącego po służbie funkcjonariusza dębickiej komendy, zwrócił jadący przed nim motorowerzysta, który nie potrafił utrzymać prostego toru jazdy. W pewnym momencie, jadący za nim funkcjonariusz zjechał na pobocze i zatrzymał kierującego jednośladem. Od mężczyzny czuć było alkohol. Policjant uniemożliwił mu dalszą jazdę i o całym zdarzeniu powiadomił dyżurnego z Dębicy.

Policyjny patrol, który interweniował na miejscu ustalił, że kierujący motorowerem to 36-letni mieszkaniec Zawiercia. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie blisko 2 promile alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. 36-latek za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości odpowie teraz przed sądem.

źródło: podkarpacka.policja.gov.pl