Podziękowanie dla pedagogów

Drodzy Dyrektorzy,

Szanowni Pedagodzy.

 

W ostatnim czasie zderzyliśmy się z nieprzyjemną rzeczywistością, która przyniosła wiele zmian w systemie oświaty. Pandemia koronawirusa zaatakowała całe nasze życie – w dosłownym tego słowa znaczeniu – nasze zdrowie, wartości, które znamy, obyczaje oraz wolność. W tym trudnym czasie dziękujemy Wam Drodzy Pedagodzy, że powzięliście wszelkie możliwe sposoby i starania, aby uczniowie nie czuli się opuszczeni i pozostawieni samym sobie. To dzięki Waszej szybkiej reakcji na zmieniające się warunki, kształcenie młodego pokolenia nie zostało przerwane, a co więcej, stanowi teraz tak potrzebną „odskocznię” od nieprzyjemnych wydarzeń, których jesteśmy uczestnikami od kilku tygodni. Przed Wami również nowa płaszczyzna współpracy z rodzicami w sieci, gdzie szczególnie kontakt i dobra współpraca
z nimi pomoże w osiągnięciu sukcesu dydaktycznego.

Szczególnie słowa uznania dla kadry kierowniczej, na której barkach spoczywa przejście przez ten trudny czas i kierowanie placówkami oświatowymi w trakcie rewolucyjnych zmian,  bez wczśniejszego przygotowania praktycznego. Natomiast od 25 marca 2020 roku rozpocznie się realizacja podstawy programowej, co wymaga wielkiego wyczucia i doświadczenia przy podejmowaniu decyzji dla dobra naszych najmłodszych Mieszkańców Gminy.

Jeszcze raz dziękujemy za Wasze wsparcie i zaangażowanie oraz za to, że zawsze wychodzicie naprzeciw potrzebom Waszych uczniów i nawet w tej nietypowej i nowej dla nas wszystkich sytuacji, pokazaliście, że potraficie zachować zdrowy rozsądek i zjednoczyć się dla dobra wspólnego.

 

 

Dziękujemy za Wasz trud i poświęcenie.

Z wyrazami szacunku

 

 

Zastępca Wójta Gminy Dębica                                                      Wójta Gminy Dębica

        

        Zdzisław Siwula                                                                      Stanisław Rokosz

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/podziekowanie-dla-pedagogow-1507.html