Pochodzi z Dębicy, dziś wydał dwie nowe płyty – rozmowa z ks. Wojciechem Kałamarzem

Dwie nowe płyty pełne wyjątkowych utworów poświęconych Bogu oraz przeżywaniu wiary. 24 kwietnia swoją premierę miały „Soli Deo Gloria” oraz „Cantate Domino” zawierające muzykę chóralną. Z tej okazji, porozmawialiśmy z pochodzącym z Dębicy autorem kompozycji o jego muzycznych inspiracjach.

Ks. Wojciech Kałamarz to kompozytor, muzykolog, wykładowca oraz duszpasterz w misjonarskiej parafii NMP z Lourdes w Krakowie. Był wielokrotnie nagradzany za swoje utwory – zarówno w kraju, jak i za granicą. Pełni również funkcję redaktora naczelnego „Śpiewnika kościelnego” ks. Jana Siedleckiego.

„Cantate Domino” zawiera zarówno zupełnie nowe kompozycje, jak i opracowania popularnych pieśni. Na „Soli Deo Gloria” można znaleźć natomiast nigdy wcześniej nienagrane melodie, z których sporą część wykonał amerykański zespół Rocky Mountain Chamber Choir.

Płyty można zakupić w zakrystii parafii NMP Lourdes w Krakowie, ul. Misjonarska 37 lub za pośrednictwem maila: wojciech.kalamarz@gmail.com oraz w księgarniach internetowych i stacjonarnych: https://wydawnictwowam.pl/prod.soli-deo-gloria.35107.htm?sku=92856 https://wydawnictwowam.pl/prod.cantate-domino.35108.htm?sku=92857 www.pwm.com.pl