Po raz 16 w Polsce, ale w Dębicy pierwszy! Turniej Nitus Euroliga na zasadach K-1

reklama

Po raz 16 w Polsce, ale w Dębicy pierwszy! Turniej Nitus Euroliga na zasadach K-1 przyciągnął do Domu Sportu najlepszych zawodników z całego kraju i całe trybuny kibiców. Czy to oznacza, że taka impreza powtórzy się jeszcze w naszym mieście? Sądząc po sukcesie ostatniej edycji są na to duże szanse!

130 zawodników stoczyło 58 wspaniałych walk. Dębicę reprezentowało aż 25 sportowców. Wielkich emocji, zaciętej rywalizacji i mocnego dopingu nie brakowało.

„Turniej wyszedł jeszcze lepiej niż się spodziewałem. Było 130 zawodników z całej Polski. Jestem bardzo zadowolony z frekwencji, bo była to najlepsza liga z największą liczbą zawodników w tych 16 zorganizowanych dotychczas edycjach. Zawodnicy przyjechali z Kielc, Łomży, Jasła, Nowego Sącza, Krosna, Jarosławia, Legii Warszawa. Nawet nie spodziewałem się, że do Dębicy przyjadą rywalizować takie miasta jak na przykład Warszawa. Mam nadzieję, że ta liga będzie rosła, a zawodników będzie przybywać. Nie był to ostatni raz. Mam nadzieję, że będziemy takie imprezy organizować cyklicznie, ponieważ Pani Dyrektor MOSiR-u oraz burmistrz Dębicy obecni na gali byli bardzo zadowoleni z organizacji imprezy, przebiegu walk, a także z zachowania kibiców. Widownia dopisała, odebrałem dużo pozytywnych komentarzy po tym wieczorze. Oby ta impreza znalazła się w kalendarzu sportowym Dębicy na 2020 rok”. – mówi Krystian Blezień, inicjator imprezy, a także zawodnik i trener w 4Fight Team. Wydarzenie wsparł Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Burmistrz Miasta Dębicy.

Niekwestionowanym zwycięzcą 16 edycji Turnieju Nitus Euroliga na zasadach K-1 został Piotr Krajewski z klubu FIVE FIT pod wodzą Pawła Fulary.