PKS TEAM Z PIERWSZYM TYTUŁEM MISTRZÓW GMINNEJ LIGI AMATORSKIEJ PIŁKI SIATKOWEJ

W ubiegłą sobotę 19 marca poznaliśmy nowego mistrza Gminnej Ligi Amatorskiej Piłki Siatkowej GLAPS sezonu 2021/2022. Tego dnia w Hali Sportowej Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Pustkowie-Osiedlu odbył się V Finałowy turniej, z którego wyniki zdecydowały o ostatecznym układzie tabeli.

Po czterech turniejach ze znaczną przewagą w tabeli prowadziła drużyna PKS Team i tylko katastrofa w ostatnich trzech meczach mogła pozbawić ich pierwszego w historii tytułu mistrzowskiego. Na to liczyli przede wszystkim gracze Absolwenta Podgrodzie, którzy musieli wygrać wszystkie pozostałe mecze licząc przy tym na wpadki graczy PKSu.

Finałowy turniej rozpoczął się od bezpośredniego starcia pomiędzy PKS Team a Absolwentem Podgrodzie. W mecz znacznie lepiej weszli gracze z Podgrodzia, wygrywając pierwszego seta co tylko zwiększyło ich nadzieje na zdobycie tytułu. Jednak w kolejnych partiach do swojej skutecznej gry wrócili zawodnicy PKS Team, zwyciężając 3-1 i tym samym zapewnili sobie historyczny pierwszy triumf w rozgrywkach GLAPS, dla Absolwenta pozostała walka o utrzymanie II miejsca, o które w dalszym ciągu walczyły jeszcze drużyny Perełki Nagawczyna i Dinozaurów Głobikowa. Mecz pomiędzy tymi drużynami na swoją korzyść rozstrzygnęli zawodnicy z Nagawczyny wygrywając 3-1.

W drugiej kolejce turnieju PKS Team zmierzył się z Dinozaurami Głobikowa. Rozluźnieni gracze ze Stobiernej grali już z lekkością i swobodą, zaś dla graczy z Głobikowej każdy punkt był cenny w walce o podium. Mecz po pięciosetowej potyczce na swoją korzyść zapisali zawodnicy PKSu wygrywając 3-2. W drugiej parze Absolwent musiał bronić II miejsca przed dobrze prezentującą się w tym dniu Perełką. W mecz lepiej weszli zawodnicy Absolwenta, jednak później kolejny raz w tym dniu ich gra uległa pogorszeniu co od razu wykorzystali ich rywale. Mecz zakończył się zwycięstwem Perełki Nagawczyny 3-1 co znacznie przybliżyło ich do II miejsce, zaś gracze z Podgrodzia musieli znacznie poprawić swoją grę w ostatnim meczu.

Trzecia kolejka dostarczyła nam sporą dawkę emocji, a to za sprawą meczu pomiędzy wcześniejszymi mistrzami Perełką Nagawczyna, a nowymi mistrzami PKS Team. Zanim jednak rozpoczął się ostatni mecz tej edycji GLAPS, rozstrzygnięciu uległa rywalizacja Dinozaurów Głobikowa i Absolwenta Podgrodzie. Pięciosetowy pojedynek zwyciężyli gracze z Podgrodzia, wygrywając 3-2 i od tej pory musieli drżeć o wyniki ostatniego meczu. Rywalizacja Perełki Nagawczyna z PKS Team od dawna przynosi ogrom emocji. Mecze pomiędzy tymi zespołami są zawsze bardzo wyrównane, nie brakuje w nich wielu efektownych akcji, a każdy z graczy daje z siebie 100%. Dla Perełki zwycięstwo za 3 pkt, dawało im II miejsce w turnieju, a dodatkowa satysfakcja w pokonaniu już nowego mistrza była by również bardzo cenna. Dla graczy ze Stobiernej zwycięstwo nad Perełką było swojego rodzaju obowiązkiem, tym bardziej jeśli chcieli podkreślić swoją dominację w tym sezonie, a dodatkowe zwycięstwo nad wcześniejszymi mistrzami zawsze sprawia dużo satysfakcji. Tak wiele czynników doprowadziło do tego, iż ostatni mecz sezonu był rewelacyjnym widowiskiem zarówno dla kibiców jak i dla zawodników, którzy ani na moment nie odpuszczali. Po fantastycznej pięciosetowej batalii zwycięstwo 3-2 odnieśli gracze PKS Team potwierdzając, iż w pełni zdominowali ten sezon GLAPS.

Po zakończeniu sportowej rywalizacji wszystkie drużyny udały się do Centrum Kultury i Bibliotek w Pustkowie-Osiedlu, gdzie została zorganizowana ceremonia wręczenia nagród. W sali kinowej wszystkich graczy, kibiców oraz Wójta Gminy Dębica – Stanisława Rokosza, który z zainteresowaniem i ogromną dozą satysfakcji śledził tegoroczne siatkarskie zmagania, oficjalnie przywitał Dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Dębica – Krzysztof Lipczyński. Po podsumowaniu tego co działo się w tej edycji GLAPSu przyszła pora na wręczenie nagród i pucharów, które osobiści wręczał Wójt Gminy Dębica – Stanisław Rokosz oraz Dyrektor GOSiR – Krzysztof Lipczyński. Dodatkowe nagrody w postaci dresów sportowych zostały wręczone zawodniczkom pierwszej żeńskiej drużyny Gminnych Żylet. Po wręczeniu nagród i zrobieniu pamiątkowych zdjęć, wszyscy zawodnicy i kibice udali się do drugiej sali, gdzie przyszedł czas na świętowanie i mistrzowską fetę.

XI Edycja Gminnej Ligi Amatorskiej Piłki Siatkowej GLAPS sezon 2021/2022 dobiegła końca. Była to jedna z najlepszych edycji w historii. Dobra organizacja, rywalizacja fair-play, wiele sportowych emocji, ale przede wszystkim to wspaniali zawodnicy i kibice, którzy stworzyli niesamowitą atmosferę jaka panowała przez cały czas ligowych zmagań.

W tym miejscu dziękujemy za udział wszystkim zawodnikom : PKS Team, Absolwenta Podgrodzie, Perełki Nagawczyna, Dinozaurów Głobikowa, Gminnych Żylet oraz kierownikom drużyn za sprawy kontakt w sprawach organizacyjnych.

Dziękujemy Pani Agnieszce Kani – Dyrektor Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Pustkowie-Osiedlu, za udostępnienie hali sportowej oraz wszystkim pracownikom szkoły, którzy pomagali przy organizacji każdego z turniejów.

Klasyfikacja końcowa XI Edycji GLAPS sezon 2021/2022.

I Miejsce – PKS Team

II Miejsce – Absolwent Podgrodzie

III Miejsce – Perełka Nagawczyna

IV Miejsce – Dinozaury Głobikowa

V Miejsce – Gminne Żylety 

 

Do zobaczenia w przyszłej XII Edycji GLAPS, na którą już teraz zapraszamy J

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/pks-team-z-pierwszym-tytulem-mistrzow-gminnej-ligi-amatorskiej-pilki-siatkowej-2618.html