Piknik szkolny z okazji Dnia Dziecka w Zespole Szkół w Pustyni

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

2 czerwca 2022 roku na obiektach Zespołu Szkół w Pustyni odbył się „Piknik szkolny” z okazji Dnia Dziecka. Spotkanie rozpoczęło się powitaniem zgromadzonych  przez organizatora pikniku: Radnego Gminy Dębica pana Romana Mazura i panią dyrektor Zespołu Szkół w Pustyni Dorotę Ostafin. Plenerową imprezę zaszczycił swoją obecnością Wójt Gminy Dębica Pan Stanisław Rokosz. Korzystając z okazji zgromadzeni pogratulowali Panu Wójtowi, który 27 maja 2022 r. w Rezydencji Belweder w Warszawie otrzymał  Krzyż Kawalerski Odrodzenia Polski  z rąk Prezydenta RP Andrzeja Dudy za wkład w rozwój społeczno – gospodarczy Gminy Dębica.

Wśród zaproszonych  gości byli sołtysi Pustyni i Kozłowa: Pan Józef Rak i Pan Czesław Mateja.

W programie imprezy zaplanowano liczne działania artystyczne i sportowe, konkursy i rozgrywki adresowane do wszystkich uczestników.

Na początek pojawił się piknik naukowy pt. „Poczuj chemię do fizyki” poprowadzony przez grupę animatorów „Zaelektryzowani”, w którym wzięli udział  uczniowie klas 7-8. Następnie dzieci z poszczególnych grup wiekowych zaprezentowały swoje umiejętności w przenoszeniu piłeczek do tenisa z miejsca na miejsce, bieg z kubeczkiem pełnym wody, rzut woreczkiem do celu, prowadzenie piłeczki kijem hokejowym, przenoszenie balonika w parach. Oprócz tego odbył się turniej piłki nożnej dla chłopców i  gra „dwa ognie” dla dziewcząt.

Kolejną atrakcją okazał się pokaz umiejętności Straży Pożarnej OSP Pustynia przy użyciu piany. Bąbelkowy materiał przypadł do gustu uczestnikom, nie trzeba było nikogo specjalnie przekonywać, a czerwcowe słońce sprzyjało mokrej zabawie. Dużą atrakcją dla najmłodszych okazała się dmuchana zjeżdżalnia, na którą dzieci co chwila ustawiały się w kolejce.

Rada Rodziców Zespołu Szkół w Pustyni na czele z przewodniczącym panem Grzegorzem Duszlakiem przygotowała pyszne kiełbaski z grilla, a także zakupiła dla wszystkich dzieci  lody.

Wspaniała zabawa towarzyszyła do końca „Pikniku szkolnego”, dzieci były bardzo zadowolone.

 

 

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/piknik-szkolny-z-okazji-dnia-dziecka-w-zespole-szkol-w-pustyni-2724.html