Pierwszy w Dębicy „Bieg w spódnicy”

Bieg w spódnicy

Tiule, koronki, spódnice długie i krótkie oraz spódnice z najdziwniejszych materiałów można było zobaczyć podczas zorganizowanego przez Klub Biegacza Maratończyk Dębica pierwszego w Dębicy „Biegu w spódnicy” który odbył się 6 marca w Parku im. Skarbka-Borowskiego. W konkursie na najoryginalniejszą spódnicę wygrała kreacja Iwony Jaremko-Saletnik, której specjalną nagrodę wręczył burmistrz Mariusz Szewczyk.

Bieg w spódnicy Bieg w spódnicy Bieg w spódnicy Bieg w spódnicy Bieg w spódnicy Bieg w spódnicy Bieg w spódnicy Bieg w spódnicy Bieg w spódnicy Bieg w spódnicy Bieg w spódnicy Bieg w spódnicy Bieg w spódnicy Bieg w spódnicy Bieg w spódnicy Bieg w spódnicy Bieg w spódnicy Bieg w spódnicy Bieg w spódnicy Bieg w spódnicy Bieg w spódnicy Bieg w spódnicy Bieg w spódnicy Bieg w spódnicy Bieg w spódnicy Bieg w spódnicy Bieg w spódnicy Bieg w spódnicy Bieg w spódnicy

W biegu wzięło dział  blisko 250 Pań i kilku Panów, a  kolejnych co najmniej 200 osób mocno kibicowało wszystkim uczestnikom biegu. Rejestracja uczestników rozpoczęła się już o godzinie 8.00 rano na tarasie przed “Stomilanką”. Bieg wystartował punktualnie o godz. 10.00. Uczestnicy wystartowali na trzech dystansach:  na 1 km, 2 km oraz 3 km. Bieg poprzedzony został rozgrzewką którą poprowadziła Agnieszka Ścisłowska z Klubu Biegacza Maratończyk – pomysłodawczyni biegu, a sygnał do startu dał prezes Klubu Biegacza Waldemar Puzio. Pierwsze miejsce zajęła Dagmara Potwora, druga była Magdalena Marciniec, a trzecią lokatę zdobyła Anna Górz. Na finał imprezy organizatorzy przygotowali „Bieg w szpilkach”, który odbył się na dystansie  100 metrów. Wzięło w nim udział startując w dwóch turach kilkadziesiąt Pań. Wszystkie szczęśliwie dotarły do mety na której na wszystkich uczestników czekały słodkie medale, gorąca herbata, ciasteczka  oraz żonkile dla każdej z Pań. Na zakończenie odbyło się losowanie nagród wśród wszystkich  uczestniczek biegu. W biegu wystartowały nie tylko dębiczanki. Wśród gości były również panie z Mielca, Tarnowa i Ropczyc.

Więcej zdjęć

 

źródło: UM Dębica