Strona główna Region Podkarpacie Pierwszy gwizdek na budowie boiska

Pierwszy gwizdek na budowie boiska

Ruszyła budowa kolejnego, wielofunkcyjnego boiska od Śnieżki. Tym razem powstanie ono przy Szkole Podstawowej w Manasterzu. Placówka, jako pierwsza na Podkarpaciu wygrała dziesiątą, jubileuszową edycję konkursu „Kolorowe Boiska… czyli szkolna pierwsza liga”. Z początkiem sierpnia w spokojną atmosferę szkolnych wakacji wdarł się gwar placu budowy. Teraz miejscowość wprost żyje rozpoczętymi pracami.

Boisko wielofunkcyjne, jakie powstaje przy Szkole Podstawowej im. kardynała Stefana Wyszyńskiego wyposażone będzie w zestawy koszy do koszykówki, bramki do piłki ręcznej oraz słupki i siatki do piłki siatkowej. Zajęcia sportowe prowadzone będą na nawierzchni z najwyższej jakości trawy syntetycznej.

Mieszkańcy Manasterza będą mogli cieszyć się nowym obiektem sportowym ufundowanym przez Fabrykę Farb i Lakierów Śnieżka SA. już we wrześniu.Oficjalne otwarcie uświetni wielokrotny reprezentant Polski, znany bramkarz Radosław Majdan. Dzieci nie mogą doczekać się wizyty gwiazdy a jeszcze bardziej rozegrania pierwszego wspólnego meczu na nowej murawie.