Pierwsze warsztaty kulinarne w Zawadzie za nami

reklama

Kuchnia łączy w sobie cały naukowy dorobek człowieka. Jedzenie jest nie tylko wielką przyjemnością, ale jednym z najważniejszych elementów naszego życia. Od jakości spożywanego jedzenia zależy w ogromnym stopniu to, jak będziemy się czuć i wyglądać w przyszłości.

W myśl tej zasady, w piątek 21 lutego 2020 r. rozpoczęto kolejny cykl bezpłatnych warsztatów kulinarnych jako działanie towarzyszące w ramach programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym w Podprogramie 2019.
Zajęcia odbyły się w Centrum Kulturalno-Oświatowym w Zawadzie, a poprowadziła je Pani Justyna Popowska pedagog, specjalista ds. żywienia, edukator żywieniowy ogólnopolskiego programu „Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy”, autorka bloga Smukłe widelce.
Podczas spotkania uczestnicy dowiedzieli się, że nasze codzienne wybory żywieniowe mają istotny wpływ na zdrowie, samopoczucie i tempo życia. Poznali również zalety stosowania w codziennej diecie zdrowej żywności.
W trakcie warsztatów w Zawadzie uczestnicy przygotowali, a następnie zdegustowali sałatkę z selera, serek z dodatkami oraz słodką przekąskę – banany przekładane masą nugatową z migdałami i czekolada.
Dziękujemy za inspirujące spotkanie i już zapraszamy na kolejne, które odbędzie się 25 lutego w godz. od 10.00 do 12.00 w Domu Kultury w Braciejowej.

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/pierwsze-warsztaty-kulinarne-w-zawadzie-za-nami-1436.html