Piękne wiązanki, ceramika, ręcznie wykonana biżuteria, a nawet meble – na Warsztatach Terapii Zajęciowej sporo się dzieję!

reklama

Piękne wiązanki, ceramika, ręcznie wykonana biżuteria, a nawet meble. Takie rzeczy tworzy się na Warsztatach Terapii Zajęciowej w Dębicy. A to i tak nie wszystko. Podczas zorganizowanego dla zainteresowanych dniu otwartym podopieczni placówki  pokazali zaproszonym gościom jak wygląda ich codzienność.

Na co dzień  w placówce realizowane są zajęcia z ergoterapii w 12 pracowniach m.in. przygotowania zawodowego, medialno-komputerowej, technik różnych, rękodzieła artystycznego, dziewiarstwa i szycia czy stolarskiej.  Wszystkie działania mają charakter terapeutyczny, a uczestnicy są pod opieką  psychologa, fizjoterapeuty i lekarza.

Warsztaty Terapii Zajęciowej w Dębicy to placówka prowadząca rehabilitację społeczną i zawodową osób z niepełnosprawnościami w stopniu umiarkowanym  (sprzężona)  i znacznym.  Przygotowują do samodzielnego funkcjonowania z dużym naciskiem na umiejętności potrzebne do podjęcia w przyszłości pracy zawodowej i kompetencje społeczne.  Rekrutacja do placówki jest ciągła, ilość miejsc jest ograniczona, a uczestnictwo w warsztatach bezpłatne.