Oświadczenie firmy Arkus&Romet Group w sprawie grupowych zwolnień

reklama

Przyczyną zwolnień grupowych w firmie Arkus & Romet Group  jest reorganizacja zakładu pracy związana z sytuacją ekonomiczną jako Pracodawcy, wynikającą z epidemii koronawirusa COVID-19. Zwolnienia dotyczą w pierwszej kolejności pracowników zatrudnionych na umowach o pracę na czas określony – czyli zatrudnionych bardzo często na krótkie,  kilkumiesięczne okresy zatrudnienia, bo taka jest specyfika naszej branży.

Ilość zwolnień w przypadku umów na czas określony dotyczy 63 pracowników, a łącznie redukcja zatrudnienia w Arkus & Romet Group w Podgrodziu  do końca  marca obejmie 124 pracowników.

Jeśli chodzi natomiast o samą strukturę zwolnień to dotyczy ona nie tylko pracowników produkcji ale również proporcjonalnie pracowników wszystkich działów firmy.

Sytuacja wynikająca z epidemii COVID-19 wydarzyła się w momencie kluczowym dla branży rowerowej jeśli chodzi o rynek sprzedaży i w momencie największego zapotrzebowania na nasz produkt – rower. Sytuacja jest trudna, większość sklepów naszych dystrybutorów jest zamknięta. Dodatkowo nasi kluczowi klienci czyli duże sieci sportowe zlokalizowane są w dużych galeriach handlowych, które jak wiadomo w tym czasie są również pozamykane. Dodając do tego fakt, że ponad połowa naszej produkcji rowerów to eksport, który trafia na rynki Europy – w obecnej sytuacji wszystkie kanały dystrybucji zostały sparaliżowane i praktycznie przestały funkcjonować.

Dla nas jako największego producenta rowerów w Polsce, należącego do grona najważniejszych producentów w Europie, to sytuacja , która  nie daje nam innego wyboru – stanęliśmy przed niewyobrażalnym dotąd problemem i koniecznością decyzji o zwolnieniach grupowych.

Niemniej jednak, nawet w tej trudnej sytuacji chcemy zapewnić, że nadal pracujemy i zapewniamy funkcjonowanie naszej firmy. Realizujemy wysyłki, choć są one zdecydowanie mniejsze bo jest  to związane z mniejszymi odbiorami rowerów. Nie zatrzymaliśmy produkcji. Nasze fabryki pracują, tylko przy zmniejszonej wydajności produkcyjnej, bo mamy nadzieję i jesteśmy dobrej myśli, że sytuacja w najbliższych tygodniach, miesiącach się zmieni i będziemy mogli zapewnić powrót do stabilnego funkcjonowania naszej firmy.

Zarząd Firmy
Arkus & Romet Group Sp. z o.o.