Opowieść na Trzech Aniołów, czyli jasełka w Pustkowie –Osiedlu

reklama

To już stało się tradycją w Szkole Podstawowej w Pustkowie – Osiedlu, że w okresie bożonarodzeniowym wystawiane jest widowisko jasełkowe. W tym roku w przedsięwzięciu wzięło udział 96 uczniów. Przygotowania rozpoczęły się już jesienią, kiedy Pani Agnieszka Banach skupiła się na  pisaniu scenariusza. Uczniowie z klas II, V, VI, VII i VIII zostali podzielni na sekcje: recytatorką, wokalną, taneczną i plastyczną. Zajmowały się nimi Panie – Ewa Liszcz, Monika Bonarek, Justyna Bezak, Urszula Gurga, Nina Myszkowska. Nad całością prac czuwała Pani reżyser Agnieszka Banach. Po wielu próbach nadeszła premiera widowiska pt. Opowieść na Trzech Aniołów – w dniu 30 stycznia o godzinie 9:30 dla nauczycieli i uczniów szkoły. Wieczorem o godzinie  18:00 w progach Domu Kultury zebrali się znamienici Goście – Pan Zdzisław Siwula – zastępca Wójta Gminy Dębica, Ksiądz Proboszcz Roman Woźny, Ksiądz Janusz Bociek,  Grzegorz Pietrzyk – radny Gminy Dębica, Marcin Ciszek – dyrektor GCKiB, Piotr Mączka – kierownik GOPS, Joanna Kurgan- prezes Stowarzyszenia,, Nasza Sprawa” w Pustkowie – Osiedlu. Licznie przybyli rodzice i rodzeństwo występujących uczniów.  Pani Dyrektor Agnieszka Kania podziękowała Nauczycielom, Uczniom za podtrzymywanie 10 – letniej tradycji wystawiania jasełek. Przedstawienie urzekło widzów wielobarwnymi strojami i przepiękną scenografią, której uzupełnieniem było wspaniałe oświetlenie i realizacja dźwięku. W pamięci publiczności na długo pozostaną tańce, akrobacje, śpiew i znakomite dialogi aktorów. Małych i większych artystów publiczność nagrodziła owacjami na stojąco.

Po raz trzeci spektakl wystawiono 31 stycznia – tym razem dedykowane było dla Babć i Dziadków oraz Seniorów z dziennego Domu Seniora w Kochanówce. Gościem specjalnym była również Pani wizytator Alicja Krzak, która przekazała pozdrowienia i słowa uznania od Podkarpackiego Kuratora Oświaty – Pani Małgorzaty Rauch.

Wszystkie trzy spektakle poprzedził krótki film, w którym przedstawiono 10 – letni dorobek teatralny szkoły. Z łezką w oku widzowie wspominali poprzednie widowiska jasełkowe, spektakle teatralne. Większość uczniów ,,rosła” razem z jasełkami. Z dzieci wyrośli  młodzi ludzie, wrażliwi ludzie,  z których niektórzy są już absolwentami szkoły.

Serdeczne podziękowania kierujemy do Pana Marcina Ciszka –dyrektora GCKiB i Jego pracowników, którzy wspomagali nas w realizacji tego wyjątkowego przedsięwzięcia, Rodziców uczniów oraz Wszystkich, którzy wspierają nasze pomysły.

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/opowiesc-na-trzech-aniolow–czyli-jaselka-w-pustkowie-osiedlu-1377.html