Opłatek w Stasiówce

reklama

W dniu 23.01.2020 r. Klub Seniora w Stasiówce wspólnie z Kołem Gospodyń Wiejskich zorganizował spotkanie opłatkowe. Był to już trzeci wspólny opłatek. Przybyłych gości, seniorów i panie z KGW powitały Panie: Maria Dobrowolska przewodnicząca KS oraz Zofia Siop przewodnicząca KGW.

Swoją obecnością zaszczycili nas: Wójt Gminy Dębica Pan Stanisław Rokosz, Proboszcz parafii ks. Bogdan Wiszyński, Dyrektor PSP w Stasiówce Joanna Kucharska, Radni Gminy Dębica: Dariusz Dobrowolski oraz Tomasz Domaradzki równocześnie sołtys Stasiówki oraz prezes OSP Marek Kędzior. Niestety choroba zdziesiątkowała naszych zacnych seniorów tak ,że w spotkaniu udział wzięli nieliczni.

Po zabraniu głosu przez zaproszonych gości i błogosławieństwie opłatków przez ks. Bogdana nastąpiło składanie sobie życzeń. Następnie podano do stołu.

Na te okazję Panie przygotowały barszcz biały z grzybami, ziemniaki, chleb, pierogi ruskie i z kapustą, kompot, kilka rodzajów ciast oraz różne napoje, owoce i słodycze. Po skończonym posiłku rozpoczęło się wspólne kolędowanie i miłe rozmowy.

 

Zobacz galerię obrazków z wiadomości- kliknij link

Tekst i zdjęcia: Klub Seniora w Stasiówce

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/oplatek-w-stasiowce-1365.html