Oddaj hołd bohaterom i wyrusz w PIESZY RAJD ZIMOWY Szlakiem Partyzanckim

Plecak na ramię i w drogę! Oddaj hołd bohaterom Polski Podziemnej podążając Szlakiem Partyzanckim II Zgrupowania AK Obwodu Dębica. W ten wyjątkowy sposób, podczas niezwykłej żywej lekcji historii uczcimy również 75. rocznicę rozwiązania Armii Krajowej. PIESZY RAJD ZIMOWY już w niedzielę 19 stycznia!

Historyczną wędrówkę o godz. 7:00 rozpocznie Msza św. w kościele w Gumniskach. Trasa wieść będzie przez Gumniska – Berdech – Klabachówkę – Jar – Kałużówkę i Gumniska, czyli miejsca, które zapisały się na kartach historii. Wyjście na szlak o godz.8.00. Planowany powrót około godz. 14:00.

Na spacer po ziemi dębickiej zapraszają: Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej i Środowisko 5 pułku Strzelców Konnych Armii Krajowej w Dębicy.

„Starajcie się być przewodnikami Narodu”, jak mawiał gen. Okulicki, pseudonim „Niedźwiadek”.

Jak możemy przeczytać na stronie Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej
Środowisko 5. Pułku Strzelców Konnych AK w Dębicy:

„Szlak Partyzancki II Zgrupowania Armii Krajowej Obwodu Dębica”

jest propozycją dla Wszystkich rozmiłowanych w pieszych wędrówkach i historii regionu dębickiego, a także cenną pomocą dydaktyczną dla nauczycieli i rodziców w wychowaniu patriotycznym dzieci i młodzieży

O walorach szlaku decyduje nie tylko wartość historyczna miejsc…

…ale również urzekające krajobrazy i osobowości geograficzne ziemi dębickiej. Nie brakuje tu otwartych przestrzeni i polnych dróg, a prawdziwe bogactwo przyrodnicze szlaku stanowią lasy wysrebrzone karpacką buczyną, urocze polany i strumienie wijące się serpentynami wśród przepastnych jarów. Wszystko to sprawia, że Szlak Partyzancki jest propozycją nie tylko dla miłośników historii, ale amatorów mocniejszych wyzwań terenowych.

http://ak1944.pl/mapa-szlaku-partyzanckiego/