Oddaj głos na Dębicę w projekcie „Pod biało-czerwoną”

reklama

Czwartek, 10 Wrzesień 2020

Przypominamy, że cały czas można oddać głos na Dębicę w akcji zorganizowanej przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów oraz Ministerstwo Cyfryzacji pn. ,,Pod biało-czerwoną”.

Celem projektu jest uhonorowanie poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, zachęcenie do patriotycznych postaw, a także godne upamiętnienie zwycięstwa Polski w Bitwie Warszawskiej 1920 roku w jej setną rocznicę.

Gminy, w których mieszkańcy zbiorą odpowiednią liczbę podpisów online otrzymają dotację na zakup masztów i flag oraz ich instalację. Udział w zbiórce głosów poparcia oraz projekcie nie wymaga dodatkowego zgłoszenia. Wystarczy wejść na stronę https://bialoczerwona.www.gov.pl/ i zaznaczyć na liście gmin – „Dębica (gmina miejska)”.

Do  realizacji projektu w naszym mieście potrzeba przynajmniej 500 podpisów mieszkańców. Co więcej, w trzech gminach, które osiągną największą procentowo liczbę głosów w stosunku do liczby mieszkańców gminy, udział w uroczystości zawieszenia flagi na maszcie weźmie Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki.

Zapraszamy Dębiczan do wzięcia udziału w akcji „Pod biało-czerwoną"!

Archiwum newsów

Źródło: http://debica.pl/aktualnosci/2020/09/oddaj-glos-na-debice-w-projekcie-pod-bialo-czerwona